Çözüldü Bluetooth bağlantısı Wi-Fi sinyalini kesiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rivershark

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba,

Laptop'a Bluetooth kulaklığımı bağladığımda kablosuz internet bağlantısı duruyor/aşırı yavaşlıyor. Bu sorun ani bir şekilde dün başladı. Sorunun sebebini biliyorum signal interference dediğimiz sinyal çakışmasından kaynaklı.

Sorun şu ki ben 3 yıldır zaten sorunsuz bir şekilde kullanıyordum ne oldu da aniden böyle bir hal aldı? 1 günün içinde oldu hepsi ve öyle bir formattır Vs'dir de yapmadım normal kullanımdaydı.

Denediğim çözümler,

- Modem kanalını değiştirdim (hepsini denedim fayda etmedi)
- Modem frekansını 5 GHz'e çıkaramıyorum çünkü modemim desteklemiyor.
- Modemi fabrika ayarlarına resetledim.
- Windows 10'da Intel'in hem Ethernet Adapter'ını hem de Bluetooth Driver'ını güncelledim.
- Bluetooth ve internet sürücülerinin güç tasarrufu için kapatma özelliğini devre dışı bıraktım.

Bunlar internetteki ilk aşamada erişilen ilk çözümler, hepsini denedim fakat durum değişmedi. Modem almak veya harici Bluetooth adaptörü almak istemiyorum çünkü biliyorum ki bu sorun olmadan önce de kullanabiliyordum.

Yukarıda saydığım çözümlerden farklı olarak bu sorunun neden kaynaklandığına ve çözümüne dair fikirlerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Laptopların wifi ve bluetooth adaptörü birdir. Yani aynı adaptör hem wifi hem bluetooth bağlantısını sağlar. Büyük ihtimalle o adaptörünüzde bir sorun var. Bir bilgisayarcıya götürürseniz büyük ihtimalle değiştirelim derler. Bilgisayarın garantisi varsa servise götürün.
Evet dizüstü bilgisayarlarda aynı alıcıyı kullandıklarını okumuştum. Yani sorun donanımsal mı diyorsunuz? Herhangi bir darbe falan almadığı için zaten masanın üstünde sabit kullandığım için donanımsal bir sorun olma ihtimalini elemiştim ben.
Laptopların wifi ve bluetooth adaptörü birdir. Yani aynı adaptör hem wifi hem bluetooth bağlantısını sağlar. Büyük ihtimalle o adaptörünüzde bir sorun var. Bir bilgisayarcıya götürürseniz büyük ihtimalle değiştirelim derler. Bilgisayarın garantisi varsa servise götürün.

Sorunu çözdüm, bilgisayarı açtığımda 2 anten kablosundan birinin kopuk olduğunu farkettim. Menteşelerin içinden geçip monitörün üst kısmına giden antenlerden biri menteşe kısmında sürekli bükülmekten dolayı kopmuş. Sıyırdım, lehimledim, yalıttım daha sonra sistemi topladığımda çalıştı.

Ben sürekli yazılımsal olduğunu düşünüyordum, menteşenin sorun çıkaracağı aklıma gelmemişti. Dikkatimi donanımsal olmasına yönelttiğiniz için teşekkür ederim.

Evet dizüstü bilgisayarlarda aynı alıcıyı kullandıklarını okumuştum. Yani sorun donanımsal mı diyorsunuz? Herhangi bir darbe falan almadığı için zaten masanın üstünde sabit kullandığım için donanımsal bir sorun olma ihtimalini elemiştim ben.

Sorunu çözdüm, bilgisayarı açtığımda 2 anten kablosundan birinin kopuk olduğunu farkettim. Menteşelerin içinden geçip monitörün üst kısmına giden antenlerden biri menteşe kısmında sürekli bükülmekten dolayı kopmuş. Sıyırdım, lehimledim, yalıttım daha sonra sistemi topladığımda çalıştı.

Ben sürekli yazılımsal olduğunu düşünüyordum, menteşenin sorun çıkaracağı aklıma gelmemişti. Dikkatimi donanımsal olmasına yönelttiğiniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı