Bluetooth bağlıyken internet hızı yavaşlıyor

drksl

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi bir problemim var. Bilgisayarımda kullanırken bu problemi yaşıyorum internet hızım bayağı bir düşüyor fakat telefonumdan bağlıyken hem Bluetooth hem de Wi-Fi'ye bağlıyken böyle bir sorun yaşamıyorum. İnternette modemin 5GHz hızı desteklemesi gerekiyormuş fakat dediğim gibi telefondan bağlıyken böyle bir sorun yaşamıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

Bilgisayarınız Notebook'sa Bluetooth ve Wifi tek anteni kullanıyor olabilir.
Yavaşlamanın kaynağı bu olabilir.

Modeminizin bant genişliği 2.4 GHz'da çalışıyor olması lazım eğer modeminiz destekliyorsa 5 GHz'e alırsanız sorun çözülücektir. Sorunun sebebini size şu şekilde açıklıyım. Bluetooht teknolojiis 2.4GHz bandını kullanır eğer modeminizde 2.4 GHz'e ayarlıysa bu trafiğe sebep olur modeminii 5GHz'e ayarlarsanız bu trafik sorunu hallolur. (2.4 GHz'i tek şeritli yol gibi düşünün modemi 5 GHz'e alırsanız yol çift şeritli yola dönüşür trafik problemi çözülür :))

Hmm anladım, şu anda laptop kullanıyorum doğru ve çözümü yok gibi yani o zaman çünkü maalesef modem alamam şu anda. En azından masa başındayken bunun yaşanmaması için kablo ile bağlanayım diyorum fakat nasıl bir kablo kullanmalıyım? Fotoğraf da yükledim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    110,6 KB · Görüntüleme: 27
Bende Bluetooth kulaklık bağlayınca internet yavaşlıyordu 2.4 GHz Wi-Fi'den 5GHz'ye geçince düzeliyordu sizde de aynı sorun olmuş olabilir mi acaba?

Hmm anladım, şu anda laptop kullanıyorum doğru ve çözümü yok gibi yani o zaman çünkü maalesef modem alamam şu anda. En azından masa başındayken bunun yaşanmaması için kablo ile bağlanayım diyorum fakat nasıl bir kablo kullanmalıyım? Fotoğraf da yükledim.
Mümkünse harici bir Bluetooth dongle kullanarak bluetooth cihazlarınızı bu aparatta deneyebilir misiniz?

Mümkünse harici bir Bluetooth dongle kullanarak bluetooth cihazlarınızı bu aparatta deneyebilir misiniz?
Maalesef,elimde öyle bir ürün yok şu anda.
Bende Bluetooth kulaklık bağlayınca internet yavaşlıyordu 2.4 GHz Wi-Fi'den 5GHz'ye geçince düzeliyordu sizde de aynı sorun olmuş olabilir mi acaba?
Galiba böyle bir problem var fakat modemim 5GHz desteklemiyor sanırım. Bunu nasıl çözebilirim ya :/

Yeni konular

Geri
Yukarı