Çözüldü Bluetooth çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kinqofkinq12

Hectopat
Dün gece oyun oynadım. Sonra Bluetooth kulaklıkla bir şeyler izledim. Daha sonra kapatıp yattım. Sabah kalktığımda Bluetooth çalışmıyordu. Aygıt yöneticisinde bile gözükmüyor.
İşlemci: AMD Ryzen 7 5800H
Ekran kartı: RX6600M
Ürün Linki: MSI ALPHA 17 B5EEK-018XTR Dizüstü Bilgisayar, 17.3 FHD 144Hz, Ryzen 7 5800H, 16GB RAM, RX6600M 8GB, 512GB SSD, DOS, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

1657490853754.png

Dün gece oyun oynadım. Sonra Bluetooth kulaklıkla bir şeyler izledim. Daha sonra kapatıp yattım. Sabah kalktığımda Bluetooth çalışmıyordu. Aygıt yöneticisinde bile gözükmüyor.
Ürün Linki: MSI ALPHA 17 B5EEK-018XTR Dizüstü Bilgisayar, 17.3 FHD 144Hz, Ryzen 7 5800H, 16GB RAM, RX6600M 8GB, 512GB SSD, DOS, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

1657490853754.png
Bütün kulaklıklarım bluetooth . Biri çözebilir mi . Yok mu amd'den anlayan.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1447430

Bütün kulaklıklarım bluetooth . Biri çözebilir mi . Yok mu amd'den anlayan.

Sistemin anakartını söyleyin.

Nasıl öğrenebilirim. Açmam gerekirse açarım laptopu. Nalet ettim ya.

Komut İstemi ile Anakart Modeli Öğrenme

Bu yöntemde DOS komutu kullanılarak anakart modeli öğrenilir.

• Windows+R tuşuna basarak Çalıştır ekranını açın.
  • Açılan pencereye cmd yazdıktan sonra aratın.
  • Komut istemi ekranı açılacak
  • Buraya wmic csproduct get name,identifyingnumber,uuid yazdıktan sonra aratma işlemini gerçekleştirin.
  • Açılan ekranda anakart bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Nasıl öğrenebilirim? Açmam gerekirse açarım laptopu. Nalet ettim ya.

CPU-Z üzerinden öğrenebilirsiniz.

Hocam sürücü yok anladığım kadarıyla, ayarlar uygulaması> Update & security> Windows Update üzerinden sürücüyü yüklemeyi dener misiniz? İsteğe bağlı güncellemeler sekmesi altında da gözükebilir.

1657493407016.png

Buyrun hocam. Burda bilgiler var.

Komut İstemi ile Anakart Modeli Öğrenme

Bu yöntemde DOS komutu kullanılarak anakart modeli öğrenilir.

• Windows+R tuşuna basarak Çalıştır ekranını açın.
  • Açılan pencereye cmd yazdıktan sonra aratın.
  • Komut istemi ekranı açılacak
  • Buraya wmic csproduct get name,identifyingnumber,uuid yazdıktan sonra aratma işlemini gerçekleştirin.
  • Açılan ekranda anakart bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Eğer Update üzerinden sürücüyü yükleyemezseniz MSI'ın sitesi üzerinden manuel olarak indirmeyi deneyebilirsiniz.

Aygıt yöneticisinde gözükmüyor ki yükliyeyim. Ses kartında sorun mu var acaba? Bu sorunu bir kere daha yaşamıştım. Nasıl çözdüm bilmiyorum. Kablolu kulaklıgı takıyorum. Sesi hem kulaklıktan veriyor hem de laptoptan. Acaba kartmı bozuk?

Eğer Update üzerinden sürücüyü yükleyemezseniz MSI'ın sitesi üzerinden manuel olarak indirmeyi deneyebilirsiniz.

1657493961117.png

Bu şekilde veriyor Update dosyası. Bunu nasıl yükleyeceğim? Aygıt yöneticisinde gözükmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisinde gözükmüyor ki yükliyeyim. Ses kartında sorun mu var acaba? Bu sorunu bir kere daha yaşamıştım. Nasıl çözdüm bilmiyorum. Kablolu kulaklıgı takıyorum. Sesi hem kulaklıktan veriyor hem de laptoptan. Acaba kartmı bozuk?

Haklısınız hocam ben bir an bilinmeyen aygıt gibi falan gözüküyordur diye düşündüm. O halde Wi-Fi kartında ya da ses kartında bir problem olabilir. Eğer Wi-Fi kartı aygıt yöneticisinde gözüküyorsa sürücülerini güncellemeyi ve olmazsa sürücülerini kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilir misiniz?

Haklısınız hocam ben bir an bilinmeyen aygıt gibi falan gözüküyordur diye düşündüm. O halde Wi-Fi kartında ya da ses kartında bir problem olabilir. Eğer Wi-Fi kartı aygıt yöneticisinde gözüküyorsa sürücülerini güncellemeyi ve olmazsa sürücülerini kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilir misiniz?
1657494291438.png

Burdan hangisini güncellicem?

Yeni konular

Geri
Yukarı