Bluetooth dongle ile Xbox'a Bluetooth cihaz bağlanır mı?

Dongle alarak bağlayabilirsin. Eğer dongle ile bağlanmıyorsa telefonuna Xbox uygulamasını indir. Bluetooth ile hoparlörü telefonuna bağla ve ana menüden uzaktan oynama veya remote play-control gibi bir yazı var. Ona tıkla ve konsolun hazır hale gelmesini bekle. Konsol hazır hale geldiğinde zaten bluetooth hoparlörün etkinleştiğini cihaz üstünde ki led bildirimlerden veya konsoldan gelen bildirim sesinden anlayabilirsin. Bağlanma konusunda sorun yaşarsan farklı çözümler yazabilirim konuyu takipteyim.

Dongle alarak bağlayabilirsin. Eğer dongle ile bağlanmıyorsa telefonuna Xbox uygulamasını indir. Bluetooth ile hoparlörü telefonuna bağla ve ana menüden uzaktan oynama veya remote play-Control gibi bir yazı var. Ona tıkla ve konsolun hazır hale gelmesini bekle. Konsol hazır hale geldiğinde zaten Bluetooth hoparlörün etkinleştiğini cihaz üstünde ki LED bildirimlerden veya konsoldan gelen bildirim sesinden anlayabilirsin. Bağlanma konusunda sorun yaşarsan farklı çözümler yazabilirim konuyu takipteyim.

Hocam denedim onu fakat ses kesintilerle ve net olarak gelmiyor . 7 Mbps upload hızım var halbuki remote playinde önerilen hız 9 Mbps upload diye biliyorum. Çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için☺️ Dongle ile bağlanmaması için bir sebep var mı hocam?

Hocam denedim onu fakat ses kesintilerle ve net olarak gelmiyor . 7 Mbps upload hızım var halbuki remote playinde önerilen hız 9 Mbps upload diye biliyorum. Çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için☺️ Dongle ile bağlanmaması için bir sebep var mı hocam?
Optik ses portu Series S/X konsollarında kaldırıldığı için optik aktarıcı donglelar artık işe yaramıyor ve sıkıntı yaratabiliyor bu yüzden farklı çeşit ürünler kullanılması gerekiyor. Tabii her kulaklık ve hoparlörde desteklenmediği için o da ayrı bir sıkıntı yaratıyor. Astro marka optik kulaklık amfisi ve optik aktarım sağlayan donglelar ile bu sorun ortadan kaldırılabiliyor ama amfi çok pahalı en büyük sıkıntı bu. Bu durumda masrafsız bir şekilde bluetooth cihaz bağlamanın tek yolu ilk mesajımda belirttiğim Xbox uygulamasından telefon üzerinden remote play yapmak. Aklıma bu durumda tek çözüm geliyor. Kullandığınız bluetooth hoparlör üzerinde aux girişi var mı ? Eğer varsa biraz kısıtlı bir çözüm olacak ama aux to aux (Baseus marka öneririm en kaliteli kabloyu bu marka yapıyor genel olarak) kablo ile bir ucunu gamepade bağlayın diğer ucunu hoparlöre bağlayın. Bu sayede direkt olarak hapörler üzerinden ses alabilirsiniz.

Optik ses portu Series S/X konsollarında kaldırıldığı için optik aktarıcı donglelar artık işe yaramıyor ve sıkıntı yaratabiliyor bu yüzden farklı çeşit ürünler kullanılması gerekiyor. Tabii her kulaklık ve hoparlörde desteklenmediği için o da ayrı bir sıkıntı yaratıyor. Astro marka optik kulaklık amfisi ve optik aktarım sağlayan donglelar ile bu sorun ortadan kaldırılabiliyor ama amfi çok pahalı en büyük sıkıntı bu. Bu durumda masrafsız bir şekilde Bluetooth cihaz bağlamanın tek yolu ilk mesajımda belirttiğim Xbox uygulamasından telefon üzerinden remote play yapmak. Aklıma bu durumda tek çözüm geliyor. Kullandığınız Bluetooth hoparlör üzerinde AUX girişi var mı? Eğer varsa biraz kısıtlı bir çözüm olacak ama AUX to AUX (Baseus marka öneririm en kaliteli kabloyu bu marka yapıyor genel olarak) kablo ile bir UC'unu gamepade bağlayın diğer UC'unu hoparlöre bağlayın. Bu sayede direkt olarak hapörler üzerinden ses alabilirsiniz.

Evet hocam o şekilde kullanıyorum zaten ama böylede gamepadin "Kablosuz" özelliğinin anlamı kalmıyor 😀

Evet hocam o şekilde kullanıyorum zaten ama böylede gamepadin "Kablosuz" özelliğinin anlamı kalmıyor 😀
Piyasada dediğim türden Xbox Series S/X destekleyen tek amfi var o da zaten Series S'in 3/2 fiyatına denk geliyor. Bu nesil PS ve Xbox optik ses girişi portunu kaldırarak kullanıcıları çok sıkıntıya soktu.

Piyasada dediğim türden Xbox Series S/X destekleyen tek amfi var o da zaten Series S'in 3/2 fiyatına denk geliyor. Bu nesil PS ve Xbox optik ses girişi portunu kaldırarak kullanıcıları çok sıkıntıya soktu.

Ticari amaçlar genelde olduğu gibi kullanıcı memnuniyetininin önüne geçiyor hocam. Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı