Bluetooth dongle iyi çalışmıyor

kayrakiraz43_

Centipat
Selamlar, AirPods Pro kullanıyorum ve telefona bağladığım zaman sıkıntı yapmıyor fakat bilgisayara taktığım zaman ve bilgisayarımda ASUS marka bir BT dongle mevcut.
Şarkı, oyun, müzik ne olursa olsun bir şey dinlediğim zaman kıt, çıt tarzında sesler duyuyorum, anlayamadım. Çözebilmiş değilim. Nedendir? Nasıl çözülür? Aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bluetooth Dongle satılırken yanında sürücü geldi mi? Kutudan sürücü CD'si çıktıysa Windows'un kendisinin otomatik kurduğu sürücüyü silip internet kapalıyken bu CD'deki sürücüyü kurup sesi tekrar test edebilir misiniz?

Güncelleme: Modelin tam ismi nedir? Belki Asus'un sitesinde sürücünün Setup dosyası vardır.
2-Bir de donanım kimliği ile tarayıcıda aratıp sürücü yükleme yöntemi var belki o çözüm olur.
3-Eğer Asus Intel'in çipini kullanıyorsa Intel Driver Support Assistant programı ile güncellemeyi de deneyebilirsiniz.

Dongle'ın sürücüsü ve sürücünün yardımcı programı yüklenmediğinde genellikle stereo ses (A2DP) hem aşırı gecikmeli hem de verimsiz ve stabil olmayan bir şekilde çalışıyor, hatta bazen stereo çalışmıyor bile, sadece mono ses açılıyor. Kulaklığın video durdurma başlatma özelliğini zaten geçtim, genelde onu hiç görmüyor.
Hayır sadece Dongle çıkmıştı kutudan. Hatta bazen stereo ses iyice kötüleşiyor kulaklığın bağlantısını kesip tekrar bağlanınca düzeliyor. Garip bir alet çözemedim.

Son düzenleme:
Bluetooth Dongle satılırken yanında sürücü geldi mi? Kutudan sürücü CD'si çıktıysa Windows'un kendisinin otomatik kurduğu sürücüyü silip internet kapalıyken bu CD'deki sürücüyü kurup sesi tekrar test edebilir misiniz?
Hayır sadece Dongle çıkmıştı kutudan. Hatta bazen stereo ses iyice kötüleşiyor kulaklığın bağlantısını kesip tekrar bağlanınca düzeliyor. Garip bir alet çözemedim.

Geri
Yukarı