Bluetooth hoparlör nasıl yapılır?

UmutTT78

Hectopat
Elimde 2 adet 10.000 mAh 3.7 Volt batarya var.
XY-P15W Bluetooth amfi modülüne 2 adet 10W 8 ohm hoparlör ile sistem yapmayı düşünüyorum.
Öncelikle bataryaları şarj etmek için 5V pil şarj devresi aldım hem şarj edip hem de devredeki USB portuna USB kablo takıp telefonu şarj edeceğim ve powerbank olarak da kullanacağım sistemi.
Amfi modülüne istediğim hoparlörü çalıştırabilmesi için 12 Volt bağlamam gerektiği yazıyor. Bataryaları paralel bağlayarak kapasiteyi 20.000 mAh cıkaracağım sonra ise.
Voltaj yükseltici (XL6009 voltaj regülatörü) ile 12 Volta yükseltip amfiye bağlamayı düşünüyorum. Hoparlörleri de bağlayınca kendime taşınabilir hoparlör sistemi yapmış olacağım. Tahta bir kutu yapacağım sisteme yan tarafına da devreleri soğutmak için 5 v 4x4 fan kullanacağım ( fan direk pile bağlı olacak ). Hesaplamama göre 2.5 - 3 saat kapasitesi olacağını düşünüyorum.
Elektronik ile bilgim çok yok o yüzden sizlere danışmak istedim bu şekilde yaparsam başarılı olur muyum?
Bir de aklımda kalan sistemi kullanırken bataryaları şarj edebilir miyim edemiyorsam eğer sarjı bittiğinde dışarıdan bir adaptör bağlamak için bir giriş kısmı yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette bir çok makale var bluetooth hoparlör yapmak zor değil fakat uğraştığınıza ve harcadığınız maliyete değmez bence. Hobi olarak yapıyorsanız ayrı tabii ki.

Geri
Yukarı