Bluetooth hoparlörü sürekli şarjda kullanmak

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar arkadaşlar. Kalitesiz, marka basma, şarjlı bir BT hoparlörüm var. Aux girişi de var. PC'ye USB ve AUX'u aynı anda bağlayınca cızırtı yapıyor. Ancak telefonun şarj adaptörüyle USB'ye bağlayıp da AUX'u PC'ye takınca sıkıntı olmuyor. Bu cihaz sürekli olarak prize takılı olursa, 7/24 prize bağlı şarj durumunda olursa sıkıntı olur mu? Güvenemediğim için size danışmak istedim.

Benim düşünceme göre bu gibi durumlarda cihazları şarjda kullanmak zararlı değil. Laptoplar için de bunu tavsiye ediyorlar, sürekli şarj %100 olup bataryayı kullanmadan şebeke elektriğinden beslenerek kullanmak bataryanın ömrünü bitirmediği için daha sağlıklı hatta(en azından ben öyle biliyorum).

Benim düşünceme göre bu gibi durumlarda cihazları şarjda kullanmak zararlı değil. Laptoplar için de bunu tavsiye ediyorlar, sürekli şarj %100 olup bataryayı kullanmadan şebeke elektriğinden beslenerek kullanmak bataryanın ömrünü bitirmediği için daha sağlıklı hatta(en azından ben öyle biliyorum).
Eğer içerisinde bataryanın akım çekmeyi bıraktığı zaman direkt olarak adaptörden gelen enerjiyi kullanıyorsa sorun olmaz ki bence de böyledir. Ama süper dandik ise bataryadan enerji çeker ve bataryayı şarj edeceği için saçma olur. Zaten bunu yaptıklarını düşünmüyorum akıl karı değil. 😀

Benim düşünceme göre bu gibi durumlarda cihazları şarjda kullanmak zararlı değil.
İşte her ürün için bunu diyebilir miyiz diye düşünüyorum :D
Eğer içerisinde bataryanın akım çekmeyi bıraktığı zaman direkt olarak adaptörden gelen enerjiyi kullanıyorsa sorun olmaz ki bence de böyledir. Ama süper dandik ise bataryadan enerji çeker ve bataryayı şarj edeceği için saçma olur. Zaten bunu yaptıklarını düşünmüyorum akıl karı değil. 😀
Ürün kalitesiz olunca bunu düşündürüyor bana da :D

Geri
Yukarı