Bluetooth Kulaklığın Ses Seviyesinin Değişmemesi

Tombuldore

Hectopat
Daha fazla  
1-2 ay önce bilgisayarda kullandığım kulaklığın bozulması sonucu bilgisayarda JBL 500BT Bluetooth kullanıyorum ki kalitesi oldukça yüksek olduğundan bir şikayetim de olmadı. Dediğim gibi 1-2 aydır hiçbir sorun yoktu. 2 gün önce Windows 10 yaptım sistemi. Sonrasında da gayet sorunsuzdu. Fakat dün birden bire bir oyuna girdiğimde sesi kısamadım.

jbl1.png
jbl2.png

Bluetooth ile kulaklığı bağladıktan sonra oyun içerisindeyken veya herhangi bir şey yaparken klavye kısayoluyla sesi kısamıyorum. Youtube ve Twitch'de kendi kısma yerlerinden yapabiliyorum fakat oyunlarda daha da zor oluyor durum. Ancak ayarlara girip oyunun sesini oradan kısmak gibi.
Yani sorunum tam olarak şu: Sesi 1'e getirsem de 100 gibi çıkıyor 100'deyken de 100 gibi çıkıyor. Önceden ses için kullandığım klavye kısayolum olan Fn+F3-F4 ise işe yaramıyor, ses düzeyini değiştirmiyor. Sürekli yüksek.
PC kapatıp açma, aygıtı unutup tekrar bağlama vb. şeyleri de denedim.

Ben de bugün aldım kulaklığı yeni elime ulaştı hatta, ben de bu sorunu yaşıyorum. Kulaklıktan ses artırıp azaltabiliyorum ama klavyeden ses artırıp azaltılmıyor. Sanıyorum bilgisayar kendi hoparlörünün sesini artırıp azaltıyor.

Merhaba arkadaşlar. Bende Jbl500bt var. Aynı sorun bende de vardı kayıt defterinden çözdüm.
Kayıt defterinde DisableAbsoluteVolume diye bir değer var bu değeri 1 yapmamız gerek.
WİNDOWS + R tuşuna basın gelen pencereye "regedit" yazın. Üst taraftaki yola bunu yapıştırın HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Bluetooth\Audio\AVRCP\CT
Oradaki DisableAbsoluteVolume değerini 1 yapın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Merhaba arkadaşlar. Bende Jbl500bt var. Aynı sorun bende de vardı kayıt defterinden çözdüm.
Kayıt defterinde DisableAbsoluteVolume diye bir değer var bu değeri 1 yapmamız gerek.
WİNDOWS + R tuşuna basın gelen pencereye "regedit" yazın. Üst taraftaki yola bunu yapıştırın HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Bluetooth\Audio\AVRCP\CT
Oradaki DisableAbsoluteVolume değerini 1 yapın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Hocam sen neredesin 1,5 yıldır yahu. Ben de diyorum niye ilk defa bir kulaklık 1,5 yıl dayandı, meğerse bu günü görmeden ölmemeye yemin etmiş. Çok teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı