Bluetooth kulaklık görünmüyor

Yer
Niğde
Merhaba, kulak içi Bluetooth bir kulaklığım var, şarjı dolu iken açıyorum ışıkları falan yanıyor ama telefonda gözükmüyor kulaklık ve bu yüzden kullanamıyorum.

Az para vermedim çok işime yarıyor kulaklık, düzeltmenin bir yolu var mıdır?

Kullanma kılavuzu falan varsa kulaklığı resetleme yöntemi verilmiştir orada. Yoksa ne marka model verin bilen vardır burada, ya da kendiniz bir rehber bakabilirsiniz. Bazı Bluetooth cihazların eşleştirme kapasitesi/sınırı oluyor. Sıfırlamadan kulaklığın görünebilirliği aktif olmuyor.

Telefonun ağ ayarlarını sıfırlayıp tekrar deneyin.

Denedim olmadı.

Kullanma kılavuzu falan varsa kulaklığı resetleme yöntemi verilmiştir orada. Yoksa ne marka model verin bilen vardır burada, ya da kendiniz bir rehber bakabilirsiniz. Bazı Bluetooth cihazların eşleştirme kapasitesi/sınırı oluyor. Sıfırlamadan kulaklığın görünebilirliği aktif olmuyor.

Kılavuzu bulamadım modelini bulmaya çalışacağım.

Modelini tam bilmiyorum BİM'den almıştım sanırım.
Reset olayını bulamadım.

Prinha 2209 herhalde modeli.
O markanın internette kılavuzunu bulamadım. Güç ve seç açma tuşlarına aynı anda basın 4-5 saniye kadar. Belki resetler.

Biraz önce internetten Piranha'nın Bluetooth bağlantılı ürünlerine bakındım. Çoğu modelin birden fazla eşleştirme havuzu bulunmuyor. Yani bir Piranha ürününü kutusundan çıkardığınızda bağlantıyı kuruyorsunuz ve size bağlantı kuracağınız cihaz şifre soruyorsa (genellikle 0000 pin) bu cihaz tek eşleştirme hafızasına sahip anlamına gelir. Yani kaynak cihazınızdan PC veya telefondan cihazı unut dediyseniz kulaklık hâlâ bir kaynak Bluetooth MAC adresini tanıyordur başka bir deyişle. Ben de eşleştirme sıfırlama hakkında bir şey bulamadım. Fakat kulaklık kafa üstü bir kulaklık bu tip kulaklıklar genellikle kapalı durumdayken güç tuşuna 10-15 saniye kadar, ya da farklı bir moda girene kadar örneğin bağlantı kopma bip sesi veya ışık göstergesinin renk değiştirmesi gibi, basılı tutularak kulaklık tekrar eşleştirme moduna girer, içerisindeki eşleştirmiş kaynak adresi hafızasından siler.

Güç tuşuna basılı tutmak işe yaramıyorsa mecburen aklınıza gelebilecek bütün kombinasyonları denemek zorundasınız. Ses tuşları ve güç ile beraber kulaklığı açmak gibi vs.

Edit: Görsel ekte başka piranhanın resmi sitesinde başka bir cihazı için yazılan SSS ekliyorum belki alakalı bir bilgi verir.

Dosya Ekleri

• piranha.jpg
    piranha.jpg
    64,5 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Geri
Yukarı