Bluetooth kulaklık mikrofonu PC'de kullanılır mı?

TembelRakun

Hectopat
Daha fazla  
İlerde Bluetooth kulaklık almayı planlıyorum. Kulaklığı bilgisayara bağlayabileceğimi biliyorum ama kulaklığı ses için kullanırken aynı zamanda mikrofonu da kullanılabilir mi bilgisayarda?

Elbette.
1543678023401.png

Kullandığım bir Bluetooth'lu kulaklık var, bilgisayarımda Bluetooth desteği olmadığı için AUX kablosu kullanıyorum. Kulaklığımın mikrofonu var fakat, bilgisayar birini algılarsa diğerini algılamıyor. Mikrofon gözüküyor, ama sadece AUX kablosunu mikrofon girişine takarsam çalışıyor. O zaman da ses gelmiyor, ses girişine takınca da mikrofon çalışmıyor, anlamadım gitti vallahi, bu sorun başka forumlarda da açılmış. Sonuç olarak kullanamazsın dostum muhtemelen. Soru içinde soru soracağım fakat, benim yaşadığım sorunu çözebilecek biri var ise cevap yazarsa çok mutlu olurum :)

Kullandığım bir Bluetooth'lu kulaklık var, bilgisayarımda Bluetooth desteği olmadığı için AUX kablosu kullanıyorum. Kulaklığımın mikrofonu var fakat, bilgisayar birini algılarsa diğerini algılamıyor. Mikrofon gözüküyor, ama sadece AUX kablosunu mikrofon girişine takarsam çalışıyor. O zaman da ses gelmiyor, ses girişine takınca da mikrofon çalışmıyor, anlamadım gitti vallahi, bu sorun başka forumlarda da açılmış. Sonuç olarak kullanamazsın dostum muhtemelen. Soru içinde soru soracağım fakat, benim yaşadığım sorunu çözebilecek biri var ise cevap yazarsa çok mutlu olurum :)
Merhaba, bilmeniz gereken bir şey var. Kulaklıklı mikrofonların jackları üzerinde üç ince çizgi bulunur. Laptopunuz eski sistem olduğu için kulaklık jackı ve mikrofon jackı çift çizgilidir. Size tavsiyem alışveriş sitelerinde ve teknoloji mağazalarında bir ürün satılıyor hatta bir milyoncu diye tabir edilen mağazalwrda fiyatı 8-15 tl arası. Bu ürün üzerinde 3 çizgili bir jack girişi ve iki adet iki çizgili 3.5 m jak çıkışı bulunmakta. Aux kablo jackınızı jack yatağına takıp o iki jackı mic ve kulaklık yataklarına taktığınızda sorununuz hallolur. Bu üründen bende var cep telefonu kulaklığını eski cihazlarda kullanma diye arattığımda öğrenerek aldım.

Merhaba, bilmeniz gereken bir şey var. Kulaklıklı mikrofonların jackları üzerinde üç ince çizgi bulunur. Laptopunuz eski sistem olduğu için kulaklık jackı ve mikrofon jackı çift çizgilidir. Size tavsiyem alışveriş sitelerinde ve teknoloji mağazalarında bir ürün satılıyor hatta bir milyoncu diye tabir edilen mağazalwrda fiyatı 8-15 TL arası. Bu ürün üzerinde 3 çizgili bir jack girişi ve iki adet iki çizgili 3.5 m jak çıkışı bulunmakta. AUX kablo jackınızı jack yatağına takıp o iki jackı Mic ve kulaklık yataklarına taktığınızda sorununuz hallolur. Bu üründen bende var cep telefonu kulaklığını eski cihazlarda kullanma diye arattığımda öğrenerek aldım.

Merhaba, tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bu yorumu aylar önce yaptığımdan dolayı çözümü çok önceden bulmuştum zaten ama kulaklığımın mikrofonu iyi olmadığı için ayrı mikrofon almak zorunda kalmıştım. Yine de teşekkürler.

Merhaba, tavsiyeniz için teşekkür ederim. Bu yorumu aylar önce yaptığımdan dolayı çözümü çok önceden bulmuştum zaten ama kulaklığımın mikrofonu iyi olmadığı için ayrı mikrofon almak zorunda kalmıştım. Yine de teşekkürler.
Merhaba. Nasıl çözmüştünüz?

Merhaba. Nasıl çözmüştünüz?
Aslında çözümü yok.
Eski kullandığım kulaklığımda ki mikrofon oldukça kaliteliydi ve bende onun mikrofonunu, Bluetooth'lu kulaklığımın ise kulaklık olarak kullanmaya başladım.

Geri
Yukarı