Bluetooth kulaklık nasıl bilgisayarda kullanılır?

Averasia

Kilopat
Yer
BMW Munich, Frankfurter
Windows 8.1 kullanıyorum Bluetooth kulaklığımı eşleştir yapıyorum kulaklıktan bağlanıldı diye ses geliyor. Deneme yapıyorum, ses bilgisayar hoparlöründen geliyor. Daha sonra ses denetim seçeneklerinden kulaklığa gelip varsayılan yap diyorum bunu yapınca da kulaklıktan bağlantı kesildi sesi geliyor.

Son düzenleme:
1617898806883.png

Burada seçili mi?

Windows 8.1 kullanıyorum Bluetooth kulaklığımı eşleştir yapıyorum kulaklıktan bağlanıldı diye ses geliyor. Deneme yapıyorum, ses bilgisayar hoparlöründen geliyor. Daha sonra ses denetim seçeneklerinden kulaklığa gelip varsayılan yap diyorum bunu yapınca da kulaklıkptan bağlantı kesilde sesi geliyor.

Kulaklığı varsayılan yaptıktan sonra hoparlörü devre dışı bırakın eğer Hands Free varsa onu da devre dışı bırakın sadece stereoyu varsayılan yapın hizmetlerden Bluetooth destek hizmetini otomatiğe + Bluetooth eller boşta hizmetini otomatiğe alın işe yarayabilir.

*Bluetooth Driver güncellemeyi unutmayın kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin bu kesin çözüm olabilir sorun için.

8.1 kullanmadım hiç, var sanıyordum yoksa kusura bakmayın.

Benzeri bir ayar yok mu 8.1'de?

Benzeri bir ayar yok sadece ses denetim ayarlarından ayarlanıyor 8.1 de.

Kulaklığı varsayılan yaptıktan sonra hoparlörü devre dışı bırakın eğer Hands Free varsa onu da devre dışı bırakın sadece stereoyu varsayılan yapın hizmetlerden Bluetooth destek hizmetini otomatiğe + Bluetooth eller boşta hizmetini otomatiğe alın işe yarayabilir.
Hocam dediğinizi yaptım hoparlörü devre dışı bırakınca otomatik varsayılan aygıt kulaklık oldu. Ses denemesi yaptım ses gelmedi ve sol alttan sesi açtığımız yer dondu ve kulaklık ile bağlantı kesildi.
Fotoğrafta kulaklığa sağ tıklayıp sına dediğimde kulaklık yine bağlantıyı kesiyor ses geliyor gibi gözüküyor ama kulaklıktan bi ses gelmiyor herhangi bir ses etkileşimi olduğunda kulaklık direk bağlantıyı kesiyor.
*Bluetooth Driver güncellemeyi unutmayın kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin bu kesin çözüm olabilir sorun için.
Sürücüyü kaldırıp tekrar yükledim sürücü tarihi 2006 dan kalma.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    30,4 KB · Görüntüleme: 27
Hocam dediğinizi yaptım hoparlörü devre dışı bırakınca otomatik varsayılan aygıt kulaklık oldu. Ses denemesi yaptım ses gelmedi ve sol alttan sesi açtığımız yer dondu ve kulaklık ile bağlantı kesildi.
Fotoğrafta kulaklığa sağ tıklayıp sına dediğimde kulaklık yine bağlantıyı kesiyor ses geliyor gibi gözüküyor ama kulaklıktan bi ses gelmiyor herhangi bir ses etkileşimi olduğunda kulaklık direk bağlantıyı kesiyor.

Sürücüyü kaldırıp tekrar yükledim sürücü tarihi 2006 dan kalma.
Aldığınız kulaklıkta problem olabilir telefonda çalışıyor mu test edin.

*Realtek Sitesinden ses driverlarını güncellemeyi deneyin

Geri
Yukarı