Bluetooth kulaklık ve mikrofonu aynı anda çalıştıramıyorum

Goxarius

Kilopat
Aslında çalıştırabiliyorum bunu sadece hands-Free modunda düşük kaliteyle yapıyorum. Yani kulaklıktan aldığım ses de gönderdiğim ses de oldukça kalitesiz oluyor.

Anker Q30 kullanıyorum ancak bu zannedersem modele özgü bir sorun değil tüm cihazlarda bu şekilde. Acaba bir çözüm üreten var mı? Telefonlarda stabil çalışan ürünün Windows'da nasıl bant genişliğini aşar düşüncesiyle bu formda çalıştığını anlayamıyorum. Zannedersem Mac cihazlarda da böyle bir sorun yok sadece Windows 10'a özgü bir sıkıntı bu.

Çözümünü bilen yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Ek olarak: Konuyu nereye açacağımı bilemediğim için Windows 10 kategorisine açtım eğer bir hata ettiysem lütfen silmeyin taşımanız mümkünse taşıyabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Ayarları > Sistem > Ses kısmından çıkış aygıtı olarak Anker Q30 Stereo, giriş aygıtı olarak da Anker Q30 Hands-Free seçeneğini seçip dener misiniz? Bu şekilde ikisini de sorunsuz kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.
73A49239-7777-4B94-BD44-2A621858C6A8.png

Windows Ayarları > Sistem > Ses kısmından Çıkış olarak Anker Q30 Stereo, giriş olarak da Anker Q30 Hands-Free seçeneğini seçip dener misiniz? Bu şekilde ikisini de sorunsuz kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.
Eki Görüntüle 947749
Merhaba hocam. Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Evet dediğiniz şekilde çalışıyor ancak bundan haberim var. Bu şekilde bir çalıştırmada ikisinin de verimi oldukça düşüyor. Hatta 5 liralık bir ürün kalitesine eşit oluyor ayrıca dip gürültü sesi de alıyorum.

Android, ios ve macte sorun yokken w10'da böyle bir kalite sorunu ortaya çıkması nasıl bugüne kadar çözülmemiş anlayamadım.
--
Ek düzeltme: İkisi de hands free olmadan bazı uygulamalarda örn. discord vb. sorunlar alıyorum tek uygulamadan ses gelme durumları oluyor.

Merhaba hocam. Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Evet dediğiniz şekilde çalışıyor ancak bundan haberim var. Bu şekilde bir çalıştırmada ikisinin de verimi oldukça düşüyor. Hatta 5 liralık bir ürün kalitesine eşit oluyor ayrıca dip gürültü sesi de alıyorum.

Android, ios ve macte sorun yokken w10'da böyle bir kalite sorunu ortaya çıkması nasıl bugüne kadar çözülmemiş anlayamadım.
Denetim Masası > Ses > Kayıt kısmından kulaklığınızın mikrofonuna tıklayıp sağ alttan varsayılan olarak seçmeyi dener misiniz? Bunu yaptıktan sonra tekrar giriş çıkış ayarlarını kontrol edin. Çıkış stereo giriş hands-free olsun.
FDF0CF8B-9F82-4FB6-ADD8-7440B7539F50.jpeg

Bu konuda size katılıyorum, telefonda vs. böyle bir sorun yaşamazken Windows 10'un bu kadar uğraştırması biraz sıkıcı :(

Denetim Masası > ses > kayıt kısmından kulaklığınızın mikrofonuna tıklayıp sağ alttan varsayılan olarak seçmeyi dener misiniz? Bunu yaptıktan sonra tekrar giriş çıkış ayarlarını kontrol edin. Çıkış stereo giriş hands-Free olsun.
Eki Görüntüle 947805
Bu konuda size katılıyorum, telefonda vs. böyle bir sorun yaşamazken Windows 10'un bu kadar uğraştırması biraz sıkıcı :(

Merhaba teorik olarak bu dediğiniz şekilde duyduğum ses kaliteli bir şekilde gelirken mikrofonu da kullanmam gerekir ancak hiçbir sesli konuşma uygulamasında bu şekilde çalışmıyor. Örneğin; Discord'da bir konuşmaya katıldığımda karşı tarafa sesim gidiyor ancak ne Discord'dan ne de diğer uygulamalardan bir ses alamıyorum. Konuşmadan çıktığımda ise tüm sesler geri geliyor.

Merhaba teorik olarak bu dediğiniz şekilde duyduğum ses kaliteli bir şekilde gelirken mikrofonu da kullanmam gerekir ancak hiçbir sesli konuşma uygulamasında bu şekilde çalışmıyor. Örneğin; Discord'da bir konuşmaya katıldığımda karşı tarafa sesim gidiyor ancak ne Discord'dan ne de diğer uygulamalardan bir ses alamıyorum. Konuşmadan çıktığımda ise tüm sesler geri geliyor.
Discord içinden özel olarak giriş ve çıkışı ayarlamayı denediniz mi?

Sanırım problem windows kaynaklı. Huawei FreeBuds SE kulaklığımı masaüstüme bağlıyorum, ses ayarlarından hands-free moda geçiyorum ve tüm ses kaynakları kesiliyor. :D Mikrofon da aktif olmuyor ve windows bir süre kafayı yiyor, donuyor, takılıyor. Dinlemek amacıyla kullanabiliyorum fakat konuşmak için asla kullanamayacağım belli ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı