Çözüldü Bluetooth özelliği olmayan anakartta Bluetooth cihazlar bağlanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

talhacosan

Centipat
Daha fazla  
RAM
8*2 3200mhz
SSD veya HDD modeli
MND 3K/3K
Anakart
Asus TUF A520M Plus
İşlemci
Ryzen 5 5500
Arkadaşlar merhaba, anakartımız Bluetooth desteklemiyor diye biliyorum ancak kablolu ekipmanlar çok sıkıyor beni. Bluetooth ekipmanlara geçmek istyorum ama anakartımızda yok. Bluetooth ekipman alsam kullanabilir miyim?

@talhacosan iyi bir adaptörle sıkıntı olmaz. Bluetooth cihaz gecikmesi kadar sıkıntı olur.

Artık birçok markanın kablosuz ürünleri Bluetooth ile değil, 2.4 GHz Wi-Fi üzerinden çalışıyor ve kabloluyla eşit gecikme sunuyor.

Bluetooth klavyede falan yazı yazarken gecikme hissedersiniz, kulaklıkta gecikme veya ses kalitesi düşüklüğü olur, mouse yeterince akıcı olmaz vs. Ne kadar iyi adaptör alırsanız alın Bluetooth'un böyle bir derdi var, ancak fark etmeniz için genelde ikisini art arda vs kullanmanız lazım, yoksa Bluetooth'a alışınca pek sorun yok. Mesela DS4, Xbox kolu vs konsollara da direkt Bluetooth ile bağlanıyor ama öyle fark edilir, raharsız edici bir gecikme olmuyor.

Yine de bence Bluetoothla falan uğraşmayın, kendi kablosuz adaptörünü kullanan kablosuz ekipmanlara yönelin.

Geri
Yukarı