Bluetooth'u açtığımda internet hızı yarıya düşüyor

muhammedulemin

Centipat
Daha fazla  
Tecno pova 4 telefon aldım ve bir süre kullandıktan sonra Bluetooth'u açtığımda internet hızının yarıya düştüğünü fark ettim, ki bu sadece yazıyla bir düşüş değil internet dolaşımını da fark ediliyor. Bu düşüş sadece Wi-Fi'da değil aynı zamanda da mobil veri de oluyor bu sorun. Bira araştırdım ve bulduğum şu Bluetooth frenkası ile internet frenkasının kartı aynı kart olduğu.

Aynısı sanırım ipad pro 2018 modelinde vardı, ben ne zaman bluetooth kulaklık bağlasam oyunda gecikme artıyordu ve ping değeri dalgalanıyordu, ipad pro 2022de bu sorun yok ,sanırım cihazla alakalı dediğiniz gibi alıcı kartları birbirine entegre olduğundan böyle sorun yaratıyor , ama farklı bluetooth cihazıyla denemekte fayda var

Wifi 2.4ghz ile baglaniyorsan bluetooth da 2.4ghz kullandigi icin internette kopmalar hatta anlik pingler yasarsin bu yuzden Wifi'ne 5ghz ile

Wifi 2.4ghz ile baglaniyorsan bluetooth da 2.4ghz kullandigi icin internette kopmalar hatta anlik pingler yasarsin bu yuzden Wifi'ne 5ghz ile baglan.
Sadece wifi değil mobil verinde de aynı şekilde hız düşüyor. Adımları yada bir videoyo önerirmisiniz

Geri
Yukarı