BM800 Dip Ses Sorunu

ertak1907

Femtopat
Aldığımdan beri yaşıyorum bu sorunu. Yani yaklaşık 2 haftadır. Harici ses kartı ile de bilgisayarın soketi ile de yoğun bir dip ses geliyor. Harici ses kartına takılı değilken mikrofon, kayıt aldığımda yine dip ses veriyor. Bu nedenle sorunun mikrofonda olduğunu düşünmüyorum. Dip sesi nasıl yok edebilirim?

Son düzenleme:
Ses aygıtlari kısmınfa Kayıt sekmesinde mikrafonun gözükür, oradan ayarlarina girip Düzey sekmesinden kendine göre ayarlayabilirsin. Ben mekanik klavye kullandigim icin 40 civarina kadar indirdim.

Ben de bu mikrofondan alacağım. Kullanan arkadaşlarım var. Discord'dan falan konuşunca pek fark edilmiyordu. Dip ses aşırı rahatsız edici bir şekilde mi geliyor? Bir de markasının Lastvoice olduğuna emin misiniz? Bir de çözebilirseniz yazabilir misiniz? :)

Ayarlar>Sistem>Ses>İlgili ayarlar_Ses Denetim Masası

Açılan pencereden Kayıt kısmına gelin ve mikrofonunuzun üzerine çift tıklayın.

Daha sonra mikrofon sesini ve bas sesini kısın. Dip ses yapıp yamadığını kısarken anlık olarak AudaCity programının kayıt yaparken çizdiği grafiklerden anlayabilirsiniz.

Harici olarak kullandığınız ses kartı nedir? Ben Behringer U-Phoria UM2 ile BM-800 kullanıyorum ve dipsesten eser yok.
Dizüstü bilgisayara bağlamak için USB ses kartı almıştım. Seninki kadar kaliteli değil. Boştayken bile dip ses alıyor.
Ben de bu mikrofondan alacağım. Kullanan arkadaşlarım var. Discord'dan falan konuşunca pek fark edilmiyordu. Dip ses aşırı rahatsız edici bir şekilde mi geliyor? Bir de markasının Lastvoice olduğuna emin misiniz? Bir de çözebilirseniz yazabilir misiniz? :)
Eminim
Ses aygıtlari kısmınfa Kayıt sekmesinde mikrafonun gözükür, oradan ayarlarina girip Düzey sekmesinden kendine göre ayarlayabilirsin. Ben mekanik klavye kullandigim icin 40 civarina kadar indirdim.
Bu sefer de sesim duyulmuyor.

Daha sonra mikrofon sesini ve bas sesini kısın. Dip ses yapıp yamadığını kısarken anlık olarak AudaCity programının kayıt yaparken çizdiği grafiklerden anlayabilirsiniz.

Bu sefer de sesimi almıyor. (Bas sesi hep sıfırda)
Bende ilk aldığımda USB ses kartı kullanıyordum ve dipses sorunu yaşıyordum. Sorun Ses kartından dolayı kaynaklanıyor.
İlla daha iyi bir ses kartı almam mı gerekiyor yani?

Benim ayarlarım bu şekilde. Sizde bu şekilde yapmayı deneyin.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Geri
Yukarı