Bms devreleri birbirine bağlanır mı?

Barst

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, elimde iki adet 3S2p 12.6v 5200MAH bms devreli pil paketim var, toplamda 24 Volta ihtiyacım olduğu için BMS devresinin çıkışlarını seri bağlamam gerekiyor, BMS devreleri seri bağlandığında bir sorun oluşur mu? Şarj gerilimi nasıl olmalı? Farklı fikirleriniz varsa öğrenmek istiyorum teşekkürler.
Şarj ederken seri bağlantıyı kesip paralel bir şekilde şarj etsek sorun oluşur mu? Şarj için XL4015 şarj devrem var.

Bms link: 40A 18650 Lityum Pil Koruma Kartı - 11.1V 12.6V (Aşırı Şarj - Deşarj ve Aşırı Akım Koruması) Satın Al | Robotistan

yazım hatam varsa kusura bakmayın.

Merhaba. BMS'leri paralel bağlayarak kullanmada herhangi bir sorun görülmemiş, BMS'leri paralel olarak çalıştırıp sonucunu yazanlar vardır, üst linkte de olduğu gibi. Ancak seri bağlamada dengeli şarjla ilgili iç sorunlar olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca DC besleme için 30 voltun 0-15-30 volt DC şeklinde (12.6 volt ara çıkışındaki pil şarjında) ara çıkış kademe kablosu alınarak seri bağlı iken sadece DC beslemesi yönünden olan şarjında BMS'lerin yine şarj verip çalışabileceğini ama dengeli olan iç şarjlarıyla ilgili olarak BMS'lerin seri kartlarla bağlantısında mutlaka iç sorunlarının olabileceğini düşünüyorum. Zaten gördüğüm kadarıyla bunu şimdiye kadar deneyen, direk uygulamaya çalışan pek olmamış. En doğrusu nizami olarak 6s BMS ile 6 adet seri bağlı 18650 pili şarj edip 24 volt DC çıkışı sadece o şekliyle 6 adet seri bağlı 6s'li BMS'lerden 18650' lerle alabilmektir, kendi görüşüme göre. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı