Boeing 737 MAX Motor Arızası Sebebiyle Acil İniş Yaptı

Pilot "Motorlar geç tepki verdi" demişti, Airbus da pilot uçağı çok alçak uçurdu demişti sanırım. Bir şirketin başına gelebilecek en kötü olay, tanıtım uçuşunda en gözde uçağının yere çakılması...

Uzay programında da aynı hataları yapıyorlar, Boeing'e özel diye düşünüyorum artık. İşin arka planında çok, çok fazla politika döndürüyorlar.

Aynen aynen. Yanlış hatırlamıyorsam sorun altimetre saatinin yanlış göstermesi çıkmıştı. 100 ft. eksik göstermişti galiba.

Aynen aynen. Yanlış hatırlamıyorsam sorun altimetre saatinin yanlış göstermesi çıkmıştı. 100 ft. eksik göstermişti galiba.

Resmi rapor böyle verilmiş, Wikipedia'da. Çeviri ile çevirdim, kural ihlali yapmamak için:

Uçak bakımı ve donanımları tamiri önemli belki altimetre saati bozuktu, veya başka havacılık frimaları bakım konusunda ketum olur mu? Bilmem, ama bazı kazalar ya pilot ya bakımsızlıktan.

Bu tür donanım hatları olabiliyor ve aslında ölümcül kaza olmadan kurtulmak da mümkün bir noktada, Birgen Air'in B757 kazası buna en iyi örnek.

Bazen de bir şeylerin yanlış gitmesi gerekiyor ve gidiyor. Şöyle de bakmak lazım, yapılan kazalar, kayıplar, her ne kadar acı olsa da, sektörün gelişmesini sağlıyor. Çünkü insan, başarısız olmadan bazı şeyleri oturtamıyor, öğrenemiyor.

Son düzenleme:
Şimdi donanım daha iyisini yaparlar mantıklı bir bakış açısı ama, bana kalsa frimaların içinde bizim bilmediğimiz politik durumlar olabilir.

Hocam sanırsam bir yanlışlık olmuş.
Uçağın modeli B757 olacak.

Uçak bakımı ve donanımları tamiri önemli belki altimetre saati bozuktu, veya başka havacılık frimaları bakım konusunda ketum olur mu? Bilmem, ama bazı kazalar ya pilot ya bakımsızlıktan.
Uçak kazalarının %90’ı insan hatası zaten Maalesef insan faktörü havacılık için bir tehdit anlaşılan
Gösteri uçuşu şartları belirlendi bu kaza ile anlaşılan
Şimdi donanım daha iyisini yaparlar mantıklı bir bakış açısı ama, bana kalsa frimaların içinde bizim bilmediğimiz politik durumlar olabilir.
Maliyet derdi var maalesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…