Bölgem Hindistan olarak gözüküyor

Netspeed kullanan diğer arkadaşımda bu sorunu yaşadı sorun çözümünü Millenicom'a geçerek yaptı bu sorun neden oluyor IP blokları IP havuz lokasyonundan dolayı ve IP yetersizliğindendir. Kendileri yatırım yapmadığı icin müşteri artışıda olunca bu tarz sorunlar normal. Tek çözüm düzgün routing fazla IP havuzu Türkiye lokasyon IP hizmetleri olacak.
IP Adresim Nedir? IP Sorgulama ve IP Adresi Bulma | Turkcell Internet Speed Test - Measure Network Performance | Cloudflare IP Lookup - Find Physical Location of an IP - IPLocation.io
Fotoğraf atar mısınız?
TV'de çıkması gereken Millenicom reklamı.

TV'de çıkması gereken Millenicom reklamı.

Doğrular bunlar.

Adamların müşteri sayısı artmış diye yeni IP almış işte. Yani IP alsalar bir türlü almasalar bir türlü Millenicom reklamı yapacağım diye saçmalamış ve iyice sıvamışsınız. Ix kullanan tüm firmalar yine Telekom üzerinden çıkmak zorunda kalıyor. En iyi yurt dışı çıkışını zaten Telekom veriyor ucuz yurt dışı çıkışı kullanmak isteyen firmalar alternatif peeringler ile çıkış yapıyor yani Telekom üzerinden çıkmak ucuz değil daha pahalı bir hizmet ve bunu sanki bir sorunmuş gibi yazmışsınız.

Bende Türk Telekom mevcut ama Millenicom'dan iyi değil 2016'dan beri Milleni 2017'den beri TT abonesiyim :) 4yıldır hosting-bilişim-datacenter gibi işlerle uğraşıyorum.

Malessef ülkemizde çoğu ISS İPv4 kullanıyor. IPv6 geçince umarım düzelecek bu sorunlar. NetSpeed'lik bir sorun sayılmaz. Bende 1 güne geçti. Sizde de maksimum bir haftaya geçer.

Netspeed kullanan diğer arkadaşımda bu sorunu yaşadı sorun çözümünü Millenicom'a geçerek yaptı bu sorun neden oluyor IP blokları IP havuz lokasyonundan dolayı ve IP yetersizliğindendir. Kendileri yatırım yapmadığı icin müşteri artışıda olunca bu tarz sorunlar normal. Tek çözüm düzgün routing fazla IP havuzu Türkiye lokasyon IP hizmetleri olacak.
IP Adresim Nedir? IP Sorgulama ve IP Adresi Bulma | Turkcell Internet Speed Test - Measure Network Performance | Cloudflare IP Lookup - Find Physical Location of an IP - IPLocation.io
Fotoğraf atar mısınız?
TV reklamı gibi harbiden ya :D

Maalesef ülkemizde çoğu ISS IPv4 kullanıyor. IPv6 geçince umarım düzelecek bu sorunlar. Netspeed'lik bir sorun sayılmaz. Bende 1 güne geçti. Sizde de maksimum bir haftaya geçer.

IPv6 geçmek isplerin elinde halla değil günümüz siteler oyunlar IPv6 desteği bile yok. IPv6 test aşamasında ve Speedtest IPv6 hızlandırmak icin Ookla'ya eklenen sunucular artık IPV4-IPV6'sı mevcut. Yasal olarak IPv6 zorunlu tutulsa bile global şirketler halen IPv6'a ait bir altyapısı mevcut değil.

Maalesef ülkemizde çoğu ISS IPv4 kullanıyor. IPv6 geçince umarım düzelecek bu sorunlar. Netspeed'lik bir sorun sayılmaz. Bende 1 güne geçti. Sizde de maksimum bir haftaya geçer.

Dostum doğruyu soyledim ama. 2019 civarında Netspeed aboneliğimde mevcuttu birkaç sorundan cıkmıştım bende. Birçok isp kullandım fakat geçmişte olan ispler şu an ne durumda herhangi bir bilgim yok ne yazıki.

Remote IX Access | Türk Telekom International TT bile. Büyük ıxp şirketlerini kullanıyor kardeşim. İşte kanıtı. TT networkundan cıkıyor. Lınx de-cıx amsıx. Gibi şirketleri kullanıyor.
https://bgp.he.net/AS9121#_ix buraya bakarsak Türk Telekom 2 ıxp şirketini kullanıyor. Ams-ıx ve de-cıx Frankfurt. Kaynaklı paylaşım yorumlar yap ve bilgin ile konuş.

Sorun bugün düzeltildi. Kademe kademe diğer tüm kullanıcıların da sorunu çözülecektir. Geçenlerde sunucu artırma çalışmaları vardı kısa süre sıkıntı yaşadık.

Geri
Yukarı