Bölüm seçmekte kararsızlık yaşamak

Çok teşekkür ederim, Bölümlerin ders programına bakmak vs. aklıma gelmemişti. Keşke bunu sözde rehber hocaları biraz anlatsaydı ama nafile konuyu açmadan önce rehber hocalarıyla ve ailemle çok konuştum. Ama hiçbir faydası olmadı sizinki kadar. Bu arada son bir şey daha sormak istiyorum. Sayısal bölümleri çıkarın demişsiniz yani sayısal bölümleri yerine eşit ağırlık yazan bölümleri mi tercih etmeliyim?

Yani benim anladığım, sizin için eşit ağırlık ya da sözel bölümler daha uygun.

YÖK Atlas'ta eşit ağırlık bölümleri kısmına bakınca kendime meslek bulamıyorum ki hocam böyle bir sıkıntı var. Yani ya bu bana uygun olur mu? Ya sevmezsem? Ya da iş bulabilir miyim? Oluyorum.

Hocam ilk dediğim gibi yapın. Üniversite tanıtımlarına katılın. Hukuk tanıtımına katılın, uygun olduğunu düşündüğün mühendislik tanıtımına, mimarlık tanıtımına. Yani kafanızı kurcalayan tüm bölümlerin tanıtımına katılın. Eminim orada bölümler kafanızda daha rahat canlanacaktır.

Tamamdır hocam, çok sağ olun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…