Bölümlenmiş diski veri kaybetmeden birleştirmek

altaybond40

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar GTA V indirmistim isdone.dll hatası alıyordum ( bu arada bu dll hatası alanlar oyunu kuracağı diski bölsün, çözüm bu mu bilmiyorum ama bende işe yaradı.) oyunu kuracağım hdd yi bölümledim ve oyunu kurdum sonunda. Diski eski haline bir bütün haline biçimlendirmeden, veri kaybetmeden geri geritebilir miyiz?

Arkadaşlar GTA V indirmistim isdone.dll hatası alıyordum ( bu arada bu dll hatası alanlar oyunu kuracağı diski bölsün, çözüm bu mu bilmiyorum ama bende işe yaradı.) oyunu kuracağım hdd yi bölümledim ve oyunu kurdum sonunda. Diski eski haline bir bütün haline biçimlendirmeden, veri kaybetmeden geri geritebilir miyiz?
Daha verimli bir yolu var mı bilmiyorum ama benim aklıma gelen şu oldu. Eğer birleştirilecek diğer bölümde boş alan varsa oyunu oraya taşıyın, daha sonra Disk Bölümü Düzenleyici'den (adı böyle bir şey olması lazım) içinde veri kalmayan bölümü silip, diğer bölüme sağ tıklayıp genişlet deyin. Açılan penceredeki adımları takip edin ve biter.

Bugün ben de diski birleştireyim diye araştırma yaparken farklı konulara girdim.
Diskpart üzerinden komut yazarken "clean" yazdım konsola ve tüm verilerim gitti. Oysaki o komutu ben başka bir disk için kullandığımı sanıyordum. Dikkatli olmanı öneririm.

Geri
Yukarı