Çözüldü Bölümün kapasitesini artırmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nuyyu

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
+ Asus Transformer TP550LA
- Intel Core i7-4500u (undervolt)
- 8gb Ram DDR3
- Samsung Evo 870 SSD
- CachyOS - Hyprland - Zen Kernal

+ Redmi Note 10 Pro (Sweet)
- SuperiorExtended (AOSP)
Meslek
Bilgisayar Yazılım ve Donanım
Normalde Windows kullanıyordum ama Linux Arch geçtim. Yaklaşık birkaç aydır SSD kapasitem 256 GB olduğu için 30GB sadece Linux için ayırmıştım şu ana kadar güzel yetiyordu ama bugün oyun testi yapmak istediğim için oyun yüklerken yetersiz kaldı. Windows'tan 50GB daha kesip Linux aktarırım dedim ama olmadı. Patredmagic, amoei, easyus, minitool gibi araçlar kullanıp yapmayı denedim olmadı.

Amcim.

4 Bölüm bulunuyor.
1. Bölüm: Windows boot FAT32.
2. Bölum: Windows NTFS.
Boş alan (50GB)
3. Bölüm: Linux boot FAT32.
4. Bölüm: Linux ext4.
Boş alan 20GB.

Bunları şu şekile getirmek istiyorum.
4 Bölüm bulunuyor.
1. Bölüm: Windows boot.
2. Bölum: Windows.
3. Bölüm: Linux boot.
4. Bölüm: Linux (50GB arttırıldı)
Boş alan 20GB.

Çözüm
@Zurnadürüm bitti kapatıp direk başlatıyorum başka komut yazmadım

Olmadı yine kaldı

Son olarak aklima bir tane systemd-boot guncelleme kaldi, bootctl install komutu ile yeniden kur. Eger yine calismazsa asagidaki yontemle GRUB kur.
/etc/fstab dosyasini sil rm /etc/fstab komutu ile, sonra chrootdan cik, genfstab ile yeniden olustur, daha sonra GRUB kur.

Kod:
sudo grub-install --target=x86_64-efi --efi-directory=/boot --bootloader-id=EndeavourOS

Isini gormesi lazim.

Eger o da alinmazsa sana tavsiyem boyle Arch tabanli sistemler yerine direkt olarak Arch Linux kurman. Kendi wikisini dikkatli takip edersen sorunsuz kurarsin. Ek sorun olursa da burada konu AC, yardimci olalim.
@Zurnadürüm bitti kapatıp direk başlatıyorum başka komut yazmadım

Olmadı yine kaldı

Son olarak aklima bir tane systemd-boot guncelleme kaldi, bootctl install komutu ile yeniden kur. Eger yine calismazsa asagidaki yontemle GRUB kur.
/etc/fstab dosyasini sil rm /etc/fstab komutu ile, sonra chrootdan cik, genfstab ile yeniden olustur, daha sonra GRUB kur.

Kod:
sudo grub-install --target=x86_64-efi --efi-directory=/boot --bootloader-id=EndeavourOS

Isini gormesi lazim.

Eger o da alinmazsa sana tavsiyem boyle Arch tabanli sistemler yerine direkt olarak Arch Linux kurman. Kendi wikisini dikkatli takip edersen sorunsuz kurarsin. Ek sorun olursa da burada konu AC, yardimci olalim.

Çözüm

Oldu çalıştı bootctl install ve tekrardan fstab yapınca.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı