Boğaz şişmesi, farenjit vb. hastalıklara çözüm

241046

Hectopat
Makaleler
6
Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz aylarda, evdekilerden bulaşan hastalıktan dolayı (Grip ya da nezle) boğazımda şişme başlangıcı ve farenjit vardı. Bunu geçirmek için, burnumu sinüs rinse şişesiyle hazırlamış olduğum tuzlu suyla yıkadım. Çünkü mikrop ya da virüs sinüslerde bulunup, geniz akıntısı yapıyor. Daha sonra büyük bir bardağa su koyup 2,5 yemek kaşığı elma sirkesi kattım, karıştırıp yudum yudum 5'er dakika arayla içtim. Bitirmem 2 saat falan sürmüştü. O bardağı bitirdikten 2-3 saat sonra boğazımda ne farenjit kaldı ne şişlik. Tavsiye ederim. Antibiyotik vb. ilaçlar kullanarak bağırsak floramızı mahvetmenin anlamı yok.👍

Son düzenleyen: Moderatör:
Tebrikler, sarımsak ılık suda ezilip burna çekilirse de akıntıyı keser. Sirke içemeyenler de sulandırıp burna çekebilir büyük şehirde kirli havada ara sıra yapın hatta.

Bende farenjit olmuştum. Boğazım şişmişti baya yutkunamıyordum. Doktora gittik. C vitamini ve bir tane gargara yazdı. Günde 3 kez kullanıyordum ikisinide 1-2 haftada fln geçmişti. Aile hekimine gitmiştik. Zaten direk antibiyotik yazmıyorlar diye biliyorum. Çok ağır olursa antibiyotik yazıyorlar. Terleme titreme üşüme halsizlik vb. Hastada bunlar olmazsa C vitamini yazıp gönderiyorlar yani en azından bana vitamin yazıp gönderdi. Ha bide bir tane iğne vuruldum. Antibiyotik vardı galiba içinde baya yakmıştı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı