Boks torbası sesi

• Konuyu başlatan Sroxy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 256

Sroxy

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, evde boks yapıyorum. Salona gitmediğim günler kendimi pekiştiriyorum. Tavana asılı boks torbam yukarıya çok ses çıkartıyor. Gerek boks torbasını değiştirdim, üst komşu rahatsız olmasın diye; oldu. Gerek yerini değiştirdim, yine oldu. Dedim tavana değil de duvara dik bir şekilde koyayım. Bu sefer de yine rahatsız olduğunu söyledi (söylemiyor, üsten vuruyor). Yorgana bile sardım sarsmasın, rahatsız olmasınlar diye. Yine laf ediyor. Pat pat yukarıdan vuruyor. Yani öyle anlaşıyoruz. Dedim daha erken, 13:00-12:00 gibi başlayayım, o da olmadı. Komşum acayip aksi. Ne gibi çözümler bulabilirim? Öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, evde boks yapıyorum. Salona gitmediğim günler kendimi pekiştiriyorum. Tavana asılı boks torbam yukarıya çok ses çıkartıyor. Gerek boks torbasını değiştirdim, üst komşu rahatsız olmasın diye; oldu. Gerek yerini değiştirdim, yine oldu. Dedim tavana değil de duvara dik bir şekilde koyayım. Bu sefer de yine rahatsız olduğunu söyledi (söylemiyor, üsten vuruyor). Yorgana bile sardım sarsmasın, rahatsız olmasınlar diye. Yine laf ediyor. Pat pat yukarıdan vuruyor. Yani öyle anlaşıyoruz. Dedim daha erken, 13:00-12:00 gibi başlayayım, o da olmadı. Komşum acayip aksi. Ne gibi çözümler bulabilirim? Öneriniz var mı?

En iyisi bahçe, garaj ya da kapalı başka bir ortam bul kendine benim tavsiyem bu. Ne demişler,
Ev alma, komşu al.

1. “Komşular evden daha önemlidir, komşular kötü ise, aldığın ev çok güzel de olsa, rahat edemezsin, onun için, ev alırken komşularını da araştır, evini ona göre al” anlamında söylenir.

Apartman gürültü yönetmeliğine göre: Hafta içi 19.00-07.00 ve 13.00-15.00 saatleri arasında yüksek ses ve gürültü oluşturacak eylemlerde bulunmak yasaktır.

Gürültü sayılan durumlar:
  • Ayakkabı, terlik ve ayak sesi
  • Bağrışma ve yüksek sesle konuşma
  • Müzik oynatıcıdan veya enstrümandan gelen müzik sesleri
  • Televizyon sesi
  • Step, koşu bandı vb. ev içi spor aktiviteleri
  • Ağlama, bağırma, koşturma gibi çocuk ve bebek sesleri
  • Mobilya ve beyaz eşyaların sürüklenerek yer değiştirilmesi
  • Matkap, çekiç vb. ile tadilat ve tamirat sesleri
  • Elektrik süpürgesi ve çamaşır makinesi kullanımı gibi temizlik sesleri
  • Vantilatör, saç kurutma makinesi ve mutfak robotu gibi ev aletlerinin çalıştırılmasıyla çıkan sesler
Yani hocam bu saatlerde istediğini yapabilirsin, torbayla işin 2-3 saat sürecek bir şey de değil. Sen kurallara uyduktan sonra sabaha kadar tepinsin. Tabi bunu düzgünce konuşup halletmek ve durumu anlatmak daha doğru olur bence.

Ayaklı boks torbası alsanız veya aşağıdaki linkteki gibi bir demir profil yaptırıp onun üzerinde çalışabilirsin.

Apartman gürültü yönetmeliğine göre: Hafta içi 19.00-07.00 ve 13.00-15.00 saatleri arasında yüksek ses ve gürültü oluşturacak eylemlerde bulunmak yasaktır.

Gürültü sayılan durumlar:
  • Ayakkabı, terlik ve ayak sesi.
  • Bağrışma ve yüksek sesle konuşma.
  • Müzik oynatıcıdan veya enstrümandan gelen müzik sesleri.
  • Televizyon sesi.
  • Step, koşu bandı vb. ev içi spor aktiviteleri.
  • Ağlama, bağırma, koşturma gibi çocuk ve bebek sesleri.
  • Mobilya ve beyaz eşyaların sürüklenerek yer değiştirilmesi.
  • Matkap, çekiç vb. ile tadilat ve tamirat sesleri.
  • Elektrik süpürgesi ve çamaşır makinesi kullanımı gibi temizlik sesleri.
  • Vantilatör, saç kurutma makinesi ve mutfak robotu gibi ev aletlerinin çalıştırılmasıyla çıkan sesler.
Yani hocam bu saatlerde istediğini yapabilirsin, torbayla işin 2-3 saat sürecek bir şey de değil. Sen kurallara uyduktan sonra sabaha kadar tepinsin. Tabii bunu düzgünce konuşup halletmek ve durumu anlatmak daha doğru olur bence.

Nefes alabiliyor muyuz?

Ayaklı boks torbası alsanız veya aşağıdaki linkteki gibi bir demir profil yaptırıp onun üzerinde çalışabilirsin.

O sırada alt katta ki:

Geri
Yukarı