Boks vs MMA vs Muay Thai

EaSea

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 / RTX 3060 VENTUS 3X 12GB OC / 2X8 RAM / 1 TB SSD / 2 TB HDD
Meslek
Borsa Kaplanı
Merhaba. Benim boksa hevesim var ailemle konuştum ve gönderme kararı aldılar ama çevremizde hep kickboks vardı. Sonra bir yerle konuştuk ilk boks var dedi şimdi bize geri dönüş yaptı ders saatleri için ve Muay Thai MMA öğreticeğini söyledi. Benim boksa başlama sebebim hem fit olmak, vücudumu düzeltmek, hem de savunma sporu olsun pasif kalmayayım diye. Bu arada hoca güvenilir Google yorumları olsun kendisiyle de görüştük. Sizce hocanın yanında başlamalı mıyım, bana MMA'ya da Muay Thai bir şeyler katar mı?

Merhaba. Benim boksa hevesim var ailemle konuştum ve gönderme kararı aldılar ama çevremizde hep kickboks vardı. Sonra bir yerle konuştuk ilk boks var dedi şimdi bize geri dönüş yaptı ders saatleri için ve Muay Thai MMA öğreticeğini söyledi. Benim boksa başlama sebebim hem fit olmak, vücudumu düzeltmek, hem de savunma sporu olsun pasif kalmayayım diye. Bu arada hoca güvenilir Google yorumları olsun kendisiyle de görüştük. Sizce hocanın yanında başlamalı mıyım, bana MMA'ya da Muay Thai bir şeyler katar mı?
Muay Thai öğrenmeniz savunma açısından çok faydalı olur bence.

MMA öğrenirsen her açıdan sana fayda sağlar fiziksel ve mental olarak.

Kendini savunma konusunda ise MMA en üstün dövüş sanatıdır başka hiçbir sanatla kıyaslanamaz bunun nedenini açıklamama gerek yok diye düşünüyorum.

Boks öğrenme şansın olsa bile MMA tercih etmeni öneririm sokakta çok daha fazla işine yarar.
Hatta sokakta bir boksörden daha iyi yumruk atarsın. Bunun sebebi ise boksörlerin büyük eldivenlere alışmasıdır. MMA eldiveni ise sadece kemiklerin rakibe temas ederek parçalamasını önlemek içindir.

Onun harici çok daha fazla silahın olacak dirsek, diz, güreş, takedownlar, tekmelerin.

Daha fazla detay istersen anlatabilirim. Yani kısaca MMA öğrenmek dövüş sanatları için en iyi seçimdir. Kesinlikle gitmelisin.

Ayrıca Federasyonu yeni yeni kurulduğu için sporcu az amatör ve hatta profesyonel seviyede diğer sporlara göre daha kolay başarı sağlayabilirsin.

Geri
Yukarı