Boost marka güç kaynağı GT 730 sistem için yeterli midir?

Makaleler
4
Yer
Ankara
Xeon E5405 2.00 GHz işlemci
6 GB RAM var
GT 730 ekran kartı almak istiyorum, PSU yeterli midir sizce?

Dosya Ekleri

• IMG_20210120_211749.jpg
    IMG_20210120_211749.jpg
    140,7 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizdeki PSU çok ama çok kötü. GT 730 çok düşük güç isteyen bir ekran kartı. Ben sorun olacağını sanmıyorum. PSU'yu değiştirin diyeceğim ama en kötü PSU 300 TL. O sisteme masraf etmeye değmez. Bu şekilde kullanın. İdare edecektir.

GT 730 50W güç tüketiyor.

GT 730 50W, R7 240 75W TDP'si vardı yanlış hatırlamıyorsam. 25W TDP ciddi bir fark değil ama güç kaynağınız çok kötü olduğu için sizin için ciddi bir fark yaratıyor. GT 730 alın.
İşlemci de 80W TDP değerine sahip. Şu an kullandığı ekran kartıyla karşılaştırmak mantıklı olabilir ancak yük altında o sistemi tutamaz gibi geliyor bana hala.

İşlemci de 80W TDP değerine sahip. Şu an kullandığı ekran kartıyla karşılaştırmak mantıklı olabilir ancak yük altında o sistemi tutamaz gibi geliyor bana hala.
O sistemle ciddi bir yüke gireceğini düşünmüyorum. Basit oyunları oynayacaktır. Ben PSU değiştirilmesini öneririm fakat bu sistem için PSU değişmeyi önermem. Boşuna masraf çünkü. İleride sistem alınacaksa ilerisi için düşünülüp bir PSU alınabilir sadece. Bir şekil idare edecektir.

O sistemle ciddi bir yüke gireceğini düşünmüyorum. Basit oyunları oynayacaktır. Ben PSU değiştirilmesini öneririm fakat bu sistem için PSU değişmeyi önermem. Boşuna masraf çünkü. İleride sistem alınacaksa ilerisi için düşünülüp bir PSU alınabilir sadece. Bir şekil idare edecektir.

Oynayacağım oyunlar şunlar;
Assassin's Creed 3,4.
l. A noire.
CoD serisi
Valorant
CS:GO
LoL
Bu düzey oyunlar işte :)

Geri
Yukarı