Boot ayarı sonrası bilgisayar açılmıyor

Vedat1089

Hectopat
Daha fazla  
Dün gece format attıktan sonra BIOS'tan boot ayarlarında sanirim yanlış bi ayar yaptım. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra ekrana görüntü gelmedi. Ama kasa çalışıyordu. Normalde bilgisayari baslatirken bip sesi verir, onu da vermiyor. Kasayı söktum anakarttaki LED, fan, takılı olan ekran kartı çalışıyordu. Sorun RAM'dedir dedim. Söktum calistirdim, seri bi sekilde biplemeye basladi. Sorunu tam olarak anlayamadım, servise göndermeden önce sorayim dedim. Sizce sorun neyden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu için diyebileceğim önce BIOS pilini çıkarıp yaklaşık 2 dk bekleyip daha sonra PC yi açmanız.
Baktınız çalışmıyorsa.

BIOS yazdırmanız gerekebilir.
Çünkü yeni model anakartlarda genel sorun BIOS olabiliyor.

Bu konu için diyebileceğim önce BIOS pilini çıkarıp yaklaşık 2 dk bekleyip daha sonra PC yi açmanız.
Baktınız çalışmıyorsa.

BIOS yazdırmanız gerekebilir.
Çünkü yeni model anakartlarda genel sorun BIOS olabiliyor.
Yorum için teşekkürler anakart modelim H61Mk pili cikari0 bekle5tim yine aynı acilmadi peki biosu nasıl yeniden yazdirabilirim

BIOS yazmayı ilgili teknik servisin yapması gerekiyor.

Çünkü BIOS yazabilmek için elimizde programlayıcı olması gerekir mesela TL866 Üniversal Programlayıcı Uygun Fiyatıyla Satın Al - Direnc.net gibi.

Daha sonrada ilgili ROM u anakartınızın ilgili web sitesini ziyaret edip indirip.
Programlayıcı ile anakartınızın BIOS entegresine yazdırmanız gerekir.

Bana göre garantisi devam ediyorsa garantiye göndermeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı