Boot device not found hatası

Hypeer

Hectopat
Makaleler
1
Harddiskte hiçbir sorun yok. macOS ile uğraşırken bir anda böyle oldu. Normalde harddiskin yarısında Windows diğer yarısında macOS vardı ve USB olmadan başlatabiliyordum fakat şu an ne olduysa BIOS üzerinde harddisk bile gözükmüyor. USB içerisinde OpenCore vardı, 2 sistemi de USB üzerinden başlatabiliyorum. Bu Boot ayarlarını eskisi gibi nasıl yapabilirim?

Harddisk sesinde bir anormallik var mı? Harddiskin kablosunda bır sıkıntı olmuş olabilir. Kabloda sıkıntı yoksa harddisk de problem var.

Sisteminin özelliklerini belirtir misin? Opencore desteklemeyen sistemlerde sıkıntı oluşabiliyor.

Harddisk sesinde bir anormallik var mı? Harddiskin kablosunda bır sıkıntı olmuş olabilir. Kabloda sıkıntı yoksa harddisk de problem var.
Hocam konuyu okumadınız sanırım. Sistemi USB içindeki EFI ile açabiliyorum. Harddiskte sorun yok yani. Şuan sistem açık mesela fakat USB olmadan yeniden başlatırsam yine aynı hatayı verecek. Anlatabildim mi bilmiyorum.
Sisteminin özelliklerini belirtir misin? Opencore desteklemeyen sistemlerde sıkıntı oluşabiliyor.
Hocam onunla alakalı değil bu. Sorunsuz olarak iki sistemi de kullanabiliyordum. Bir anda oldu bu olay. USB ile yine hem Windows hem catalinayi başlatıyorum fakat USB olmadan yine aynı hatayı alıyorum.

Geri
Yukarı