Çözüldü Boot ekranında takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

keremnemo421

Decapat
Yer
Apple Inc. Cupertino, California.
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Toplantıya girmek için macOS'u başlattım, gayet iyi girdi. Toplantı uygulamasına girdiğimde mikrofonu ve kulaklığı algılamadığını gördüm. Ses çalışıyor monitörden geliyor bu sefer). Ben de KPCM Utility Pro ile tüm Kextleri yeniden kurdum ama eskilerini silmedim galiba ondan kaynaklanıyor. Driverlerin kurulumu bittiği an beni toplantıdan attı ve ben de Safari'den çözümlerine bakayım dedim ama hiçbir şekilde tıklasam da Safari'de hareket yok, uygulamaya tıklıyorum hareket yok. Bir fikriniz var mıdır @claus üstadım?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Tam olarak hangi adımlardan sonra sistem çöküyor?

Boot ekranına girince (verbose vs. açık bazı kextleri bloklayarak da denedim) AMFI yazan yerde donuyor ve hareket etmiyor.
Bir sayfadan gördüğüm çözümü uyguladım ve şimdilik oldu gibi ama kapatıp açınca ne olur bilmiyorum.
Çözüm şu: (macOS'un yüklü olduğu diske girin)/Library/Preferences/SystemConfiguration/preferences.plist ve NetworkIntefaces.plist silince düzeldi ancak sonra yeniden açmak istedim sorun aynı (ben bu silme işlemini Windows üzerinden HFS+ Paragon aracılığıyla diske erişerek yapmıştım, sonra bir daha baş gösterince MacOS'un içinden sildim şu an sıkıntı yok gibi ama bilmiyorum).
Boot ekranına girince (verbose vs. açık bazı kextleri bloklayarak da denedim) AMFI yazan yerde donuyor ve hareket etmiyor.
Bir sayfadan gördüğüm çözümü uyguladım ve şimdilik oldu gibi ama kapatıp açınca ne olur bilmiyorum.
Çözüm şu: (macOS'un yüklü olduğu diske girin)/Library/Preferences/SystemConfiguration/preferences.plist ve NetworkIntefaces.plist silince düzeldi ancak sonra yeniden açmak istedim sorun aynı (ben bu silme işlemini Windows üzerinden HFS+ Paragon aracılığıyla diske erişerek yapmıştım, sonra bir daha baş gösterince MacOS'un içinden sildim şu an sıkıntı yok gibi ama bilmiyorum).

Evet çözümü bulduğum için yazıyorum umarım yardımcı olur.
(MacOS'un yüklü olduğu diske girin)/Library/Preferences/SystemConfiguration/preferences.plist ve NetworkIntefaces.plist bu iki dosyayı da macOS ile silin Windows aracılığıyla silmeyin bende oldu.
Önce sistemini belirt, ayrıca diğer konunda kuramadığını belirtmişsin? Kurulum yapabildin mi?
Evet UEFİ yapamadım hala Legacy ile yuvarlanıp gidiyoruz. :)
Sistem:
Anakart: Asus m52ad.
Nvidia GT710.
8 GB 1600MHz bellek.
Wi-fi uyumsuz zaten ethernet ile bağlanıyorum.

Legacy kullanabilirsin.

Yok hayır legacy başlatınca da takılıyordu, şimdi silip yeniden kurdum MacOS'u sorun düzeldi ama veriler gitti. :(:)
Legacy kullanabilirsin.

@claus aynı şey yine oldu yine sıfırlamak istemiyorum, gerçi bu sefer kextleri yeniden yüklemedim yine takılma olmasın diye ama bu sefer yine internet ve ses tanımıyor aynısı.

Son düzenleme:
Tam olarak hangi adımlardan sonra sistem çöküyor?

Evet çözümü bulduğum için yazıyorum umarım yardımcı olur.
(MacOS'un yüklü olduğu diske girin)/Library/Preferences/SystemConfiguration/preferences.plist ve NetworkIntefaces.plist bu iki dosyayı da macOS ile silin Windows aracılığıyla silmeyin bende oldu.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı