Boot Ekranından Sonra Mavi Ekran

Oğuzhan Gün

Hectopat
Bilgisayarıma Driver Booster adli uygulamayla sürücüleri güncelledim ve ondan sonra biraz oyun falan oynadım bilgisayarım birden kapandı ve açmaya çalıştım Boot ekranindan sonraki Windows yazisindan sonra mavi ekran vermeye başladı Boot ekraninda F8'e basip guvenli mod açacaktım geri yükleme yaptım. Ondan sonra gene aynı oldu fakat bu sefer guvenli mod yapinca bile ayni sekilde mavi ekran veriyor.

20200516_030921.jpg

Bilgisayarıma Driver Booster adli uygulamayla sürücüleri güncelledim ve ondan sonra biraz oyun falan oynadım bilgisayarım birden kapandı ve açmaya çalıştım Boot ekranindan sonraki Windows yazisindan sonra mavi ekran vermeye başladı Boot ekraninda F8'e basip guvenli mod açacaktım geri yükleme yaptım. Ondan sonra gene aynı oldu fakat bu sefer guvenli mod yapinca bile ayni sekilde mavi ekran veriyor.

Eki Görüntüle 564730
Temiz bir format diye düşünüyorum ama diğer forumdaşlarım ne derler bilemedim.

Driver Booster ve DriverPack Solutions gibi uygulamalar, yanlış veya eski driver yükleyerek bu gibi sorunlara neden olabiliyor.
Kendi yaşadığım bir olaydan örnek vermem gerekirse; Sistemime DriverPack Solutions uygulamasıyla güncelleme yaptıktan sonra, stock fan ile birlikte 70 dereceyi geçmeyen işlemcim, 90 derece sıcaklıklara ulaşmıştı.

Temiz bir format atarak bu sorunuma çözüm getirmiştim. İyi forumlar dilerim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Temiz kurulum denen sey nedir detaya girermsiniz biraz pek bilgim yok böyle seylerdd
Pc'nin işletim sistemini silmen ve yeniden yüklemendir. Buradaki makaleden iso dosyasını flaşa atacaksın sonra BIOS'a girip boot kısmından flaşı seçeceksin sonra tüm diskleri silip yenile diyeceksin. Yenileyince karşına disk 0 çıkacak ona kurulum yapacaksın.

Geri
Yukarı