Boot Esnasında F1 onayı istemesi - Press F1 to Continue

VolkanB

Hectopat
Daha fazla  
Bu hatadan nasıl kurtulabilirim? Format attım ama düzelmedi bios pili ile alakası olabilir mi? Aynı hatanın benzerinde dizüstünde bilgisayarımda alıyorum 1.resim masaüstü, 2. resim dizüstü 2.resimde f10 sonra f1'e basınca sistem açılıyor.

Ekran Alıntısı.PNG

1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim okulda da vardı aynı böyle kasa , taa taş devrinden kalma 1. resimdeki hata disket sürücü yok diyor. Devam etmek istediğinizi soruyor. 2.resim ' e hala anlam verebilmiş değilim bozuk HDD olsa böyle hata vermezdi diye düşünüyorum.

Bizim okulda da vardı aynı böyle kasa , taa taş devrinden kalma 1. resimdeki hata disket sürücü yok diyor. Devam etmek istediğinizi soruyor. 2.resim ' e hala anlam verebilmiş değilim bozuk HDD olsa böyle hata vermezdi diye düşünüyorum.
SMART'ı bi araştır...

1. resim'in çözümü:
İlk olarak bios default edin ve boot menüsünde 1. aygıt HDD olsun 2. DVD rom olsun. Bios'un 1. sekmesinde yani bios'a ilk girdiğin bölümde "diskette device A: 1/32" gibi bir ibare olur. "Diskette device" olan bölümdeki veriyi "none" yapın, none yoksa "disable" yapın.
Ek olarak bios'un güncel değil güncelle:
http://www.foxconnchannel.com/drive...cket775/P4M800P7MA-ERS2/BIOS/58BF1P33_Rls.zip
2. Resim'in çözümü;
WD marka Harddisk'in gidici diyor yedeğini alıp acil yeni HDD al diyor.
_____
2. olan resimi yakın zamanda sosyalde görmüştüm umarım o sen değilsindir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı