Boot Kilidi Nasıl Açılır?

KS
KS
Bilgehan Demirkaya
Katılım
13 Haziran 2014
Mesajlar
2.897
Makaleler
6
Yer
İzmit
Servise vermenize gerek yok. Cihazı teslim alsalar dahi size abes bir ücret çıkarırlar. Sizde yapabilirsiniz bunu...
Ayrıca fastboot komutunu verdiğiniz dosyada adb araçları olması gerekiyor. Şuan hata alıyorsunuz ve almaya devam edersiniz. Cihazın tam modelini söyler misiniz? Bootloader kilidini kapatmak çok kolaydır. Asus sürücülerini ve adb araçlarını bilgisayara kurmadan bootloader kilidini kapatamazsınız. Cihazda öncelikle geliştirici seçenekleri açmanız, daha sonra USB hata ayıklama seçeceğini aktif etmeniz gerekiyor. Ayrıca cihaz normal halindeyken değil fastboot moda alarak “fastboot oem lock” komutunu girmeniz lazım. Tabi Asus’un telefon için çıkardığı sürücüleri ve adb araçlarını kurmanız gerek ilk başta.
Dediklerinizi yapmıştım diğer mesajımda ki hatayı aldım. Telefonun tam modeli Asus Zenfone 5Z ZS620KL. Hangi sürücüleri kurmam gerektiğini söyler misiniz bir de?
 

NooName

Hectopat
Katılım
8 Ocak 2018
Mesajlar
904
Çözümler
14
Yer
İstanbul
Ardından geliştirici seçenekleri etkinleştirmek için:
1. "Ayarlar>Hakkında>Yazılım Bilgisi" seçeneklerini açınız ve "Derleme Numarası"na 7 defa üstüste basınız.

Ayarlar menüsünde Geliştici Seçenekleri adı altında yeni bir alan çıkacaktır. Buraya girin ve USB Hata Ayıklama seçeceğini aktif edin.

Cihazı kapatın. Telefonu ses açma ve güç tuşuna 10-15 saniye kadar basılı tutarak fastboot (droid) moda alabilirsiniz. Daha sonra kaliteli bir kablo ile bilgisayara bağlayın.


C:\USER\Bilgehan klasöründe CMD’yi açın. fastboot oem lock komutunu yazın ve Enter tuşuna basın. Bootloader kilidi kapanmış olması gerekiyor...
 
Yukarı