Boot menüde SSD görünmüyor

Daha fazla  
2 hafta önce yeni bilgisayara toplattım içine SSD'ye Windows'u kendim kurdum hiçbir sıkıntı olmadı. Birkaç gün sonra mavi ekran hataları almaya başladım bunu ne yaptıysam çözüme kavuşturamadim ve yeniden temiz Windows kurulumu yapmaya karar verdim. Fakat boot menüsünü açtığımda SSD görünmüyordu sadece HDD ve Windows'u kuracağım USB görünüyordu. Bilgisayarı USB'den baslatip Windows'u kurmaya çalıştığımda "bilgisayarınıza gereken bir sürücü bulunamadı"hatası aldım ve bununda çözümünü bulamadım Technopat YouTube kanalindaki videoyu izledim fakat çözümler sonucu hâlâ ayni hatayı almaya devam ettim. Bu işlemi dün akşamdan beri deniyorum bazen boot menusunde bilgisayar donuyor ve bilgisayari kapatıp açmadan düzelmiyor. Ayni zamanda oyun oynarken mavi ekran hatası yerine oyunda 5 dk civarı sorunsuz oynamişken bir anda bilgisayar çöküyor ve siyah ekran oluyor. Aşağıya konuyla ilgili fotoğraflar bıraktım.

IMG_20221007_160428.jpg

IMG20221007120156.jpg

İşlemciniz 11.nesil ise SSD'yi görmemesi normal https://www.intel.com.tr/content/ww...ptane-memory-10th-and-11th-gen-platforms.html burada bulunan linkten non vmd ve vmd driverını indirip format USB'sine atın bir klasör içerisindi. Sonra ise göz at a tıklayıp USB'yi seçin oradanda vmd driverına tıklayıp tarayına tıklayın SSD çıkmazsa non vmd driverına tıklayıp tarayın. Sonra ise klasik format şeyleri işte(aynı sorunu yaşadım ve bende böyle çözdüm)

Geri
Yukarı