Boot menüde USB seçilmiyor

mensuper

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarımda Win 10 deneme sürümü yüklüyken babam KMSpico ile korsan lisans atmış. Korsan lisansı kaldırmak için format atayım dedim. Lakin bu sefer Boot menüye girince USB'yi seçiyorum ama ekran kendini yeniliyor tıpkı masaüstünde F5'e basılmış gibi. Formattan önce BIOS güncellememi yaptım ve USB'yi düzgün bir şekilde kurdum.
[Çözüldü]
Arkadaşlar sorunları sıralamak gerekirse,

►Kullandığım USB'lerinin eski oluşundan ve sağlıklarının yeterli olmamasından ötürü Windows ISO dosyaları düzgün bir şekilde aktarılamamış.
►Windows'sun KMSpico programı ile korsan lisanslanması sonucu işletim sistemine bayağı virüs bulaşmış ve halihazırda işletim sistemi dururken format atmaya çalıştığımızdan ötürü usblerede virüs bulaşmış.
►Son olarak ise bir kere formatı başarılı bir şekilde attıktan sonra "Windows old" adında eski işletim sistemiyle alakalı dosyalar oluşmuş. ( Bu dosyanın formattan ötürü mü yoksa Windows 10'un içindeki bilgisayarı sıfırla seçeneğinden sonra mı gelip gelmediğini bilmiyorum). Eski işletim sistemine ait dosyalarda da virüs bulunduğundan ötürü formata izin vermiyordu. Çeşitli antivirüs programlarıyla tarattıktan sonra format atılabildi.
Son olarak az önce Apex Legends oyununu indirirken PC mavi ekran verdi. Sebebi ise oyunun easyanticheat.sys dosyası olarak gösteriliyor. Biraz araştırma yaptıktan sonra bu ve çeşitli sebeplerden.
Ötürü birçok kişinin mavi ekran yediğini gördüm. Mavi ekran ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar mesaj kutuma uğrayabilir veya ilgili konu varsa linkini atabilirse sevinirim.

Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarımda Win 10 deneme sürümü yüklüyken babam KMSpico ile korsan lisans atmış. Korsan lisansı kaldırmak için format atayım dedim. Lakin bu sefer Boot menüye girince USB'yi seçiyorum ama ekran kendini yeniliyor tıpkı masaüstünde F5'e basılmış gibi. Formattan önce BIOS güncellememi yaptım ve USB'yi düzgün bir şekilde kurdum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı