Boot menüsünde HDD Görünmüyor

Pettigrew

Kilopat
Arkadaşlar benim faremin alttaki kırmızı ışığı yanmıyordu ama diğer ışığı yanıyordu. İnternette USB 3.0 driverında sorun olduğu BIOS ayarlarını sıfırlayıp driverları baştan kurmam gerektiğini öğrendim. BIOS ayarlarını sıfırladım fakat bilgisayarı her açtığımda BIOS'a atıyor. BIOS'a atmadan önce ESC tuşuna basarak Boot menüsüne giriyorum ama orada da tek seçenek olarak "Enter Setup" yazıyor. Ona basınca da BIOS'a atıyor. Ben Harddiskimi Boot menüsünde nasıl görünür hale getirebilirim?

20151011_092609-1600x960.jpg

20151011_092609-1600x960.jpg

20151011_092618-1600x960.jpg

20151011_092627-1600x960.jpg

20151011_092636-1600x960.jpg

20151011_092643-1600x960.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Fare çalışıyor muydu peki ? Eğer çalışıyorduysa lazer farelerde altta ışık yanmaz her zaman...

Büyük ihitmalle UEFI kurulu bir Windows vardı ve BIOS'u sıfırlayarak UEFI girdisini sildin. Bootloader onarımı yap şimdi:

UEFI Boot Loader Onarma Rehberi | Technopat Sosyal

UEFI kurulumlarda sabit disk seçlip boot edilmez. Windows Boot Manager UEFI girdisi oluşur ve o seçilip boot edilir.

Ha eğer kurulumun UEFI değildi, Leagcy idi ise o zaman BIOS'ta bunu devreye sokacaksın. Bu da Launch CSM ayarını Enabled yapmaktır evlat.

Fare çalışmıyordu. Aldığım yere gittim orada çalıştı.

Yanlış bilmiyorsam UEFI değildi. Açılırken 1 saniye ASUS logosu geliyor ve bekleme ekranında Windows logosu çıkıyordu. Bootloader yaparsam Windows 10 gidermi veya dosyalarım silinirmi?

Launch CSM Enabled yaptım ayarları kaydedip çıktım tekrar BIOS a attı ve Launch CSM ayarı disabled olmuş.

@Recep Baltaş Abi sorunumu çözdüm sağol fakat fare sorunum hâlâ devam ediyor. Sorunumu bu konuda belirtmiştim. USB Farenin Kırmızı Işığı Yanmıyor ve Çalışmıyor

Fare çalışıyor muydu peki ? Eğer çalışıyorduysa lazer farelerde altta ışık yanmaz her zaman...

Büyük ihitmalle UEFI kurulu bir Windows vardı ve BIOS'u sıfırlayarak UEFI girdisini sildin. Bootloader onarımı yap şimdi:

UEFI Boot Loader Onarma Rehberi | Technopat Sosyal

UEFI kurulumlarda sabit disk seçlip boot edilmez. Windows Boot Manager UEFI girdisi oluşur ve o seçilip boot edilir.

Ha eğer kurulumun UEFI değildi, Leagcy idi ise o zaman BIOS'ta bunu devreye sokacaksın. Bu da Launch CSM ayarını Enabled yapmaktır evlat.

şuanda aynı sorunu yaşıyorum..bilgisayar Asus g550jk.. 240 gb SSD ve 1 tb hdd var bilgisayarda..SSD hddnin yerinde takılı msata olmadığı için..bluray yerinde de hdd takılı..neyse bios güncellemek istemiştim easy flash ile yaptım ve başarılı da oldu..sonra bilgisayarı her açtığımda boot olmadı ve direkt bios açıldı..usb ile temiz format atayım dedim ama boot priorityde hiçbir şey seçemiyorum..arkadaşın anlattığı sorunun aynısını şuan yaşıyorum..ne yapabilirim? bilgisayarcıya götürdüm içini açmamız lazım garantisi varsa oraya yolla dediler..

Fare çalışmıyordu. Aldığım yere gittim orada çalıştı.

Yanlış bilmiyorsam UEFI değildi. Açılırken 1 saniye ASUS logosu geliyor ve bekleme ekranında Windows logosu çıkıyordu. Bootloader yaparsam Windows 10 gidermi veya dosyalarım silinirmi?

Launch CSM Enabled yaptım ayarları kaydedip çıktım tekrar BIOS a attı ve Launch CSM ayarı disabled olmuş.

@Recep Baltaş Abi sorunumu çözdüm sağol fakat fare sorunum hâlâ devam ediyor. Sorunumu bu konuda belirtmiştim. USB Farenin Kırmızı Işığı Yanmıyor ve Çalışmıyor

bende de şuan boot priority seçenekleri boş görünüyor aynı sorunu yaşıyorum şuan nasıl çözdün dostum?

Aynısı başıma geldi araştırırken yeni konu açmak istemedim. Bu zaten ilk aramalarda çıkıyor. Önce F9 seçin sonra F10 ile sistem kendini kapatsın düzeliyor.

Geri
Yukarı