Boot MGR Hatası

• Konuyu başlatan umutpilge
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 2B
U

umutpilge

Ziyaretçi
İyi günler.

Yeni laptop aldım yaklaşık 15 gün önce Gigabyte P25W.
Dün intel rapid technology kullanarak 2 ssd (128X2)hdd yi raid 0 olarak ayarladım ama windows kurarken hangi harddiske kuracağımızı seçerken partion 0 da 1TB lık harddiskim partion 1 de de birleştirilen ssd lerim gözüktü.

SSd ye kurdum windowsu ama kurduktan sonra sürekli boot mgr missing hatası aldım bu sorunun nedenini bilmiyorum açıkçası ama aklıma gelen şey boot priority ile ilgili bir sorun olacağını düşündüm ve işin enteresan tarafı boot mgr hatası her alışımda biosa girdiğimde boottaki liste sürekli değişiyordu.

Bir şeyler denerken gene bu durumu düzeltmek için bir şeyi değiştirdim f10 a basıp evet dediğim an direk ekran kapandı ve şuan pc yi açtığımda görüntü gelmiyor. BIOS yazılımının bilgisayar içindeki ROM dan (RAM değil) silinme ihtimali mi olmuş olabilir garantiye yollayarak 20 gün vakit kaybetmek istemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Recep Baltaş özellikle yardım ederseniz çok sevinirim :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar çok zor ama eski taktikleri deneyip ekran kartını çıkarıp bios pil'ini çıkarıp geri takarmısınız
leptop olduğunu biliyorum ama ekran kartını çıkarırsanız işlemciniz (%80 İntel) Entegre grafik moduna geçer hemde
bios ayarlarınız sıfırlanır daha sonra hdd diskinize kurulum yapıp harici bir harddisk yazılımıyla bağlayıp format atabilirsiniz.
Umarım Yardımcı Olabilmişimdir,Tabiki Recep Bey Daha iyisi sizi servise yönlendirecektir ama ben sadece bir seçenek belirttim
Geçmiş Olsun.
Saygılarımla.

teşekkürler benimde aklıma ilk bu seçenek geldi ama laptopun garantisinin iptal olma olasılığından korkuyorum.. Bide bios pili sadece enerji vermiyormu .. Benim endişelendiğim şey biosun silinmiş olması .. Pili çıkarıp takınca bios otomatikman kendini tekrar mı yüklüyor bilmiyorum ama ROM da yazılan şey eğer bir hataya uğradıysa pili söküp takmak bilmiyorum işe yarar mı ? ..

Tabiki sadece bu benim yapmış olabileceğim bir tahmin Recep Bey ' in cevabını çok acil bekliyorumm...
Teşekkürler Darqbull ....

İşe Yarama İhtimali yüksek ,
Evet dediğiniz doğru bios pili enerji sağlar ama bu enerji verilerin korunması içindir.
Pil'i çıkarırsanız bios verileri hatırlamaz ve her ayarınız default'a döner.
Çıkardıktan sonra ekran kartını ve ssd sürücülerinizi çıkarın,
eğer işlemciniz intel ise bunları yapın eğer amd ise sakın yapmayın servisinize gönderin.
Ekran Kartını Çıkarmamızın amacı görüntü vermeyen ekran kartı yerine entegre grafikleri kullanmak.
dediklerimi yapın ve
windows kurulumuna başlayın kurulum bitince mini tool gibi yazılımlar ile bölümlendirme ve bağlama yapın.
yada ikinci yol olarak eğer sisteminiz açılırsa Casper 7.0 gibi programlar ile klonlama yaparak riski azaltabilirsiniz.
Yardımcı Olabildiysem ne mutlu bana
Saygılarımla.

Edit: @Recep Baltaş Bizden Daha Bilgili Size Katılıyorum.
Saygılarımla.

bios pilini sökmeden çıkarma şansım var mı acaba yani sadece klavyeyi kaldırarak falan daha önce açıkçası laptop sökmedim hiç

Tekrardan Merhaba, İnternette bulduğum bilgi şu şekilde öncelikle leptopunuzun
ust kasasını acıp gerı toplayabılecegınıze ınanıyorsanız yapabılırsınız ! nootebok anakartı uzerınde resımdekıne benzer bır pıl vardır ok yonunde hafıfce bastırıp pılı cıkartın
9E92C6AC7BF426F4054F5DBB6FEACDBF.jpg
ve geri takın.
ardından dediklerimi yapınız. fakat bunu yaptırmadan önce bir uyarım olacak. bu yaptığınız garanti koşullarına aykırı olabilir.
Ancak Siz Zaten kasayı açıp değiştirme yaparak garanti koşullarını ihlal etmişsiniz.
Dediğimi yapınız etkili olma ihtimali yinede var. umarım başarılı olursunuz.
Saygılarımla.

Daha henüz kasayı açmadım bir yanlış anlaşılma oldu heralde .
?
Galiba en iyisi servise yollamak gerekiyor galiba..

Çok teşekkürler yardımlarınız için bu arada ...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı