Bootcamp ile Windows 10 Kurulumu

Yine de Windows, Maclerde normalden yüksek sıcaklıkta çalışır aklında bulunsun.
80-90 derecede değildir ama herhalde:) Hem de masaüstünde.
Driverleri elle kurup fan kontrol programları yüklemen yeterli.
Sürücüleri nasıl temin edebilirim elle? Çünkü çoğu Apple uyumlu sürücüleri kuruyor. Normal PC gibi çekemiyorum uyumsuzluk yüzünden.

80-90 derecede değildir ama herhalde:) Hem de masaüstünde.

Sürücüleri nasıl temin edebilirim elle? Çünkü çoğu Apple uyumlu sürücüleri kuruyor. Normal PC gibi çekemiyorum uyumsuzluk yüzünden.
Sistemi kurduktan sonra aygıt yöneticisinden donanım kimliklerini alıp, internete yazıp, sürücüleri kendi sitelerinden indirebilirsin.

Evet. Konuyu takipteyim, çözülmez ise yine yardımcı olmaya çalışırım.
Eksik olma. Yarın sorun çıkmazsa halledip ekran görüntüleri ile buraya paylaşırım.
@sanliturk şu an Windows 10 masaüstündeyim. Güncelleştirmeler tamamlanıyor. Sıcaklık 51-82 arası gidiyor, yükleme aktivitesine göre.

Tüm güncelleme ve yüklemeler tamamlandıktan sonraki son durumu yazacağım şimdi. Normal derseniz devam edeceğim çünkü. Şimdi öncelikle ekran görüntüsü yerine değerleri yazacağım direkt. Ayrıca deneme yapabileceğim oyunlar sınırlı olduğu için maalesef her şeyi deneyemiyorum.

Masaüstü:

GPU: 55-80 derece, %0-55 kullanım
CPU: 60-90 derece, %0-99 kullanım

Turmoil (Basit grafikli bir oyun):

GPU: 75 derece, %50 kullanım
CPU: 82 derece, %15 kullanım

CS:GO:

GPU: 76 derece, %90 kullanım
CPU: 80 derece, %50 kullanım

PUBG de var elimde ama tahminimce Lite versiyonunu açar anca benim Macbook. Boş yere 30 GB ile uğraşmayayım dedim:)

Son düzenleme:
Eksik olma. Yarın sorun çıkmazsa halledip ekran görüntüleri ile buraya paylaşırım.
@sanliturk şu an Windows 10 masaüstündeyim. Güncelleştirmeler tamamlanıyor. Sıcaklık 51-82 arası gidiyor, yükleme aktivitesine göre.

Tüm güncelleme ve yüklemeler tamamlandıktan sonraki son durumu yazacağım şimdi. Normal derseniz devam edeceğim çünkü. Şimdi öncelikle ekran görüntüsü yerine değerleri yazacağım direkt. Ayrıca deneme yapabileceğim oyunlar sınırlı olduğu için maalesef her şeyi deneyemiyorum.

Masaüstü:

GPU: 55-80 derece, %0-55 kullanım
CPU: 60-90 derece, %0-99 kullanım

Turmoil (Basit grafikli bir oyun):

GPU: 75 derece, %50 kullanım
CPU: 82 derece, %15 kullanım

CS:GO:

GPU: 76 derece, %90 kullanım
CPU: 80 derece, %50 kullanım

PUBG de var elimde ama tahminimce Lite versiyonunu açar anca benim Macbook. Boş yere 30 GB ile uğraşmayayım dedim:)
Normal hocam sıcaklıklar. Temizliğini yapıp macunları yenilerseniz daha iyi olur tabii ki ama 40-50 derecelere düşüremezsiniz.

Normal hocam sıcaklıklar. Temizliğini yapıp macunları yenilerseniz daha iyi olur tabii ki ama 40-50 derecelere düşüremezsiniz.
Teşekkürler eksik olma. Ayrıca bir şey daha soracağım. Sürücüleri bulmak baya zaman alacak gibi tek tek. Onun yerine Driver Booster gibi otomatik bulan yazılımlar kullanmak sorun yaratır mı? Biliyorum bazısı tavsiye ediyor bazısı önermiyor. Hiç kullanmadım gerçi şimdiye kadar da.

Teşekkürler eksik olma. Ayrıca bir şey daha soracağım. Sürücüleri bulmak baya zaman alacak gibi tek tek. Onun yerine Driver Booster gibi otomatik bulan yazılımlar kullanmak sorun yaratır mı? Biliyorum bazısı tavsiye ediyor bazısı önermiyor. Hiç kullanmadım gerçi şimdiye kadar da.
Ekran kartı, ses ve işlemci sürücülerini yükleseniz yeterli aslında.

Ekran kartı, ses ve işlemci sürücülerini yükleseniz yeterli aslında.
Şimdi tekrar kontrol ettim hepsi güncel durumda. Bir tek Nvidia güncellemesi gerekti onu da hallettim. Sistem stabil baya. PUBG de yüklüyorum bakalım orada sonuç ne olacak:)
PUBG'de can çekişiyor maalesef:) Lite deneyeceğim.
Yeni sorunumuz:

Son düzenleme:
merhaba. mid 12 13'' macbook prom var. flash ile windows kurmak için microsofttan win 10 u indirdim. bootcamp ile gerekli işlemleri yaptım, diski kendisi oto bölüntüledi. windows u nereye yüklemek istersiniz ekranına gelince seçtiğim hdd ( hem ssd hem hdd olmak üzere iki harddiskte de ayrı ayrı bootcamp ile bölüntüleyip denememe rağmen) ''windows 1 sürücüsünün 4 bölümüne yüklenemiyor'' hatası veriyor. açıklamasında ise windows bu diske yüklenemez. bu bilgisayarın donanımı bu diske önyükleme yapmayı desteklemeyebilir diyor. i win yüklem ekranında diski biçimlenir desem dahi yükleme yapmıyor aynı hatayı veriyor. işletim sistemi sierra. çözüm için yardımcı olabilirseniz sevinirim
Daha az göster

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı