Bootlu USB'den format atarken 0xc0000225 hatası

trabula18

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben USB'den win8.1 pro kuracaktım fakat Windows boot manager'den usb ye girdiğim zaman resimdeki sayfa çıkıyor karşıma. Bir kaç kez denedim olmadı. Ben de bilgisayar açıkken format attım sonra tekrar denediğimde yine aynı sayfa karşıma çıktı. BIOS ayarlarını sıfırladım fakat bir değişiklik olmadı. Aynı USB'den başka bi bilgisayara format atabildim aynı şekilde kendi bilgisayarıma açıkken de format atabildim ama BIOS'tan atamadı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.(ekran görüntüsünü aşağıya koydum)

IMAG0018.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
USB'yi Boot Menusunden Tanıtman Lazım. Enabled-Disabled Diye Bir Seçenek Var diye hatırlıyorum. O seçenegi enabled yaparsan USB'ni görür. Aynı sorun okulda bir hocamın bilgisayarına format atarken başıma gelmişti.

USB'yi Boot Menusunden Tanıtman Lazım. Enabled-Disabled Diye Bir Seçenek Var diye hatırlıyorum. O seçenegi enabled yaparsan USB'ni görür. Aynı sorun okulda bir hocamın bilgisayarına format atarken başıma gelmişti.

Ayarları konturol ettim Enabled da zaten.

Sistem nedir ve USB'yi nasıl hazırladın ? Bilgisayarının UEFI desteği varsa UEFI kurulum yap:

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları

Bilgisayarımda win8.1 pro 64 bit kurulu usb den yüklemek istediğim sistem de aynı. Unetbootin adlı programı kullanarak direk iso dosyasını flasha aktardım. Daha önce böyle format atmıştım bir sıkıntı yoktu ilk defa oldu. Ayrıca flah başka bilgisayarlara aynı flashtan format atabiliyorum. Bilgisayarımın UEFI desteği var birde öyle deniyim sonucunu tekrar paylaşırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı