"BOOTMGR image is corrupted" hatası

Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar ve iyi yıllar dilerim. Elimde 2005'li yıllardan kalma bir kasa var. İçinde Windows XP yüklü. Kendi içinde 80GB IDE HDD var. Ben de 160GB bir IDE HDD buldum ve içi temiz boş yani. Takıp formatlamak istiyorum. USB ile format atmak istediğimde Boot menüsünde USB gözükmüyor. Ben de Windows 7 32 Bit olarak boş DVD'ye yazdırdım ISO formatı olarak ATAPI CD ROM kısmını 1. sıraya koyuyorum ve F10'a tıklayıp Boot için açıyorum. CD veya DVD'den önyükleme yapmak için herhangi bir tuşa basınız yazısı çıkıyor bir sürü tuşa tıklıyorum fakat hemen işlemiyor. Sonrasında ise "BOOTMGR image is corrupted. The System cannot Boot." hatasını alıyorum. Aynı işlemleri XP yüklü olan IDE HDD ile de yaptım. Aynı hata orada da geliyor. Fakat diski takmayıp normal IDE HDD ile açtığım zaman bilgisayar açılıyor hiçbir sıkıntı da gözükmüyor. Bazıları IDE HDD'ler için PIN ayarlarından bahsetmiş Master Slave vb. gibi. Bunları da yaptım. Ama nafile. IDE kabloları da değiştirdim. BIOS pili de değiştirdim. İki HDD'yi de bağlayıp sistem açık iken boş olana kurayım dedim ona da izin vermiyor sistem. Şaşırdım kaldım. DVD-ROM modeli SH-S222A. En son DVD-ROM'um acaba sadece writer mı reader yapmıyor mu diye düşünmeye başladım. Üzerinde bir ROM slotu daha var ancak onda compact disc yazıyor yani yüksek ihtimalle CD-ROM. Bildiğim kadarı ile de format DVD olduğu için CD sürücüsü okumaz. O yüzden denemedim bile. (CD-ROM: 52X LG Compact Disc.) Lütfen yardım edin. Şu saçma işlem için yeni bir DVD reader almak çok koyar. Zaten o bilgisayardan bir şey olmaz internete girsin yeterdi benim için 2 GB RAM var üzerinde DDR. Ekran da 256 MB. Bilgisayarcılarda elinde DVD reader olduğu için hemen yapacak ve diyecek ki 50-100 lira. Ne yapmalıyım?

NOT: DVD writera DVD taktığım zaman okuyabiliyor yani açıp içindekileri hızlı bir şekilde görebiliyorum. Sıkıntı ne anlamış değilim.
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar ve iyi yıllar dilerim. Elimde 2005'li yıllardan kalma bir kasa var. İçinde Windows XP yüklü. Kendi içinde 80GB IDE HDD var. Ben de 160GB bir IDE HDD buldum ve içi temiz boş yani. Takıp formatlamak istiyorum. USB ile format atmak istediğimde Boot menüsünde USB gözükmüyor. Ben de Windows 7 32 Bit olarak boş DVD'ye yazdırdım ISO formatı olarak ATAPI CD ROM kısmını 1. sıraya koyuyorum ve F10'a tıklayıp Boot için açıyorum. CD veya DVD'den önyükleme yapmak için herhangi bir tuşa basınız yazısı çıkıyor bir sürü tuşa tıklıyorum fakat hemen işlemiyor. Sonrasında ise "BOOTMGR image is corrupted. The System cannot Boot." Hatasını alıyorum. Aynı işlemleri XP yüklü olan IDE HDD ile de yaptım. Aynı hata orada da geliyor. Fakat diski takmayıp normal IDE HDD ile açtığım zaman bilgisayar açılıyor hiçbir sıkıntı da gözükmüyor. Bazıları IDE HDD'ler için PIN ayarlarından bahsetmiş Master Slave vb. gibi. Bunları da yaptım. Ama nafile. IDE kabloları da değiştirdim. BIOS pili de değiştirdim. İki HDD'yi de bağlayıp sistem açık iken boş olana kurayım dedim ona da izin vermiyor sistem. Şaşırdım kaldım. DVD-ROM modeli SH-S222A. En son DVD-ROM'um acaba sadece writer mı reader yapmıyor mu diye düşünmeye başladım. Üzerinde bir ROM slotu daha var ancak onda compact disc yazıyor yani yüksek ihtimalle CD-ROM. Bildiğim kadarı ile de format DVD olduğu için CD sürücüsü okumaz. O yüzden denemedim bile. (CD-ROM: 52X LG Compact Disc.) Lütfen yardım edin. Şu saçma işlem için yeni bir DVD reader almak çok koyar. Zaten o bilgisayardan bir şey olmaz internete girsin yeterdi benim için 2 GB RAM var üzerinde DDR. Ekran da 256 MB. Bilgisayarcılarda elinde DVD reader olduğu için hemen yapacak ve diyecek ki 50-100 lira. Ne yapmalıyım?

NOT: DVD writera DVD taktığım zaman okuyabiliyor yani açıp içindekileri hızlı bir şekilde görebiliyorum. Sıkıntı ne anlamış değilim.

Bir not daha: Anakart Marka/Model: ASUS P4PE-X.

Son düzenleme:
DVD hasar görmüş ya da çizilmiş galiba BOOTMGR dosyası hasar görmüş siz en iyisi yeni bir DVD yazdırın iyi günler

Yeni konular

Geri
Yukarı