Borsa programı için laptop tavsiyesi

uglylizard

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.

Matriks veri terminali üzerinden algoritmik trading (robot kurarak otomatik al sat yapmak) için laptop almayı düşünüyorum.
İlgili programın istediği minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:
İşletim Sistemi: Windows 10
CPU: (Performans açısından U, G, Y, M, T, P, l serileri uygun değildir..) i5 5. nesil, i7 5. nesil veya üzeri, en az 2.5 GHz ve üzeri.
RAM: 8 GB, disk: SSD veya M.2 SSD disk en az 30 GB boş alan
Harici ekran kartı (tavsiyemiz en az 2 GB 128 Bit olması)

Bu özellikleri karşılayan bütçe dostu laptop önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Verilen specler eski zamanlardan kalmış olmalı. 5. nesilden bahsediyor, şu an 10. nesil mevcut.
Yani o zamanların iyi i7lerinden daha iyi i5ler mevcut ya da i7 ve U serisi olup o işlemcilerden iyi işlemciler var. 10810U'nun temel çalışma frekansının 1.10Ghz olduğunu da belirteyim, Turboboost ile 4.9Ghz ayrı.

Öneri? Öneri yok.
Bütçe dostunun da rakamsal karşılığının olması gerekir öneri verecekler için.

İşlemci temel frekansını en az 2,5 GHZ istediği için fiyat hayli yükseliyor. Rakamsal olarak bütçeyi o yüzden yazmamıştım. Üst limiti yazayım o halde. Bahsi geçen özellikleri karşılayan maksimum 10.000 liralık laptop önerisi bekliyorum.

Herkese merhaba.

Matriks veri terminali üzerinden algoritmik trading (robot kurarak otomatik al sat yapmak) için laptop almayı düşünüyorum.
İlgili programın istediği minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:
İşletim Sistemi: Windows 10
CPU: (Performans açısından U, G, Y, M, T, P, l serileri uygun değildir..) i5 5. nesil, i7 5. nesil veya üzeri, en az 2.5 GHz ve üzeri.
RAM: 8 GB, disk: SSD veya M.2 SSD disk en az 30 GB boş alan
Harici ekran kartı (tavsiyemiz en az 2 GB 128 Bit olması)

Bu özellikleri karşılayan bütçe dostu laptop önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
Merhaba, ben de algoritmik işlemlere başladım. Bende AMD R7 6800H işlemcili bir bilgisayar var. (Asus Tuf Gaming A15 FA507RC-HN058 Ryzen 7 6800H 16GB Ram 512GB SSD 4GB RTX3050 15.6"fhd 144Hz Taşınabilir Bilgisayar)

24 hisseye robot kurdum, (hepsi aynı formül-OTT) donmalar oldu, teknik destek bağlandı, tüm ayarları kontrol etti, herhangi bir eksiklik yok. Görev Yöneticisi/Ayrıntılar/GDI Nesneleri değerinin 6500'lerde olması gerektiğini söylediler. Robot sayısının ona göre azaltılması gerektiğini söylediler.

Youtubedan GDI Nesneleri ayarlarını değiştirme videosu izledim ve yaptım (
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
) bu ayarlamadan sonra 8300 olan değer 2900'lere düştü. Bu sayede kasma donma olmadan 20-21'e düşürdüğüm hisse sayısını 24 hisseye çıktım 4100'lere geldi değer.

Twitterdan takip ediyorum İntel İ5 işlemciye 35-50 hisse baliyorlar.

Matriks firması ısrarla İntel işlemci öneriyor, ama gel gör ki bende AMD işlemcili bir sistem var.

Sorularım;
- Bu programa yönelik (Matriks Prime) performansı arttıracak önerileriniz olur mu?
- GDI Nesneleri ile ilgili yapılan ayarlama başıma bir iş açar mı? Videoya göre değiştirdiğim değeri (20000 yaptım) 50000 yapsam (maksimum 65000 diyor videoda) herhangi bir riski var mıdır?
- İlla İntel işlemciye mi geçmem gerek 50 hisseye robot bağlayabilmek için?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• resim_2022-10-09_205709112.png
    resim_2022-10-09_205709112.png
    11 KB · Görüntüleme: 51
Merhaba, bende de AMD tabanlı bilgisayar var ama masaüstü.

Laptop ile maksimum çalışılabilecek robot sayısına ulaşmışsınız. 40 ve üzeri robot için kesinlikle masaüstü bilgisayara geçmeniz lazım.

@mehmetcc bu arada Anıl hocanın öğrencisi misiniz?

Merhaba, bende de AMD tabanlı bilgisayar var ama masaüstü.

Laptop ile maksimum çalışılabilecek robot sayısına ulaşmışsınız. 40 ve üzeri robot için kesinlikle masaüstü bilgisayara geçmeniz lazım.

@mehmetcc bu arada Anıl hocanın öğrencisi misiniz?
Valla dediğim ayarlamayı yaptıktan sonra bi rahatladı bilgisayar ama bilmiyorum daha ekleme yapsam kaldırır gibi, fakat revizesi vs. çok işlem ve zaman o yüzden şimdilik çok ekleme yapmayı düşünmüyorum. Evet Anıl hocanın öğrencisiyim. Onun sistemlerini kullanıyorum sadece, spot piyasada.

Geri
Yukarı