Borsa yatırımı nereden yapılıyor?

Alacağın hisse hangi banka aracılığı ile yapılıyorsa o bankadan hisseyi alabilirsin. Ziraat, İş, Garanti bankası vs vs.

Dostlar borsada birkaç büyük şirketten hisse alacağım. Hiç bilmiyorum bu işleri. Hangi uygulamadan yapılması gerekiyor?
Onlarca seçenek var. Bankalardan yapabilirsin. Profesyonel destek alarak yatırım yapmak istiyorsan aracı kurumlarla konuşup onları seçebilirsin. Bazı aracı kurumlar yatırım sürecinde danışmanlık veriyor. Bazıları vermiyor. Ona göre seçim yapabilirsin.

Dostlar Ziraat ve Akbank kullanıyorum. Mesela bazı bankalardan dolar almak mantıksız oluyor. Komisyon muhabbeti vs var. Borsa da mevcut mu böyle bir şey ?
Ne demek istediğini anlamadım tam olarak ama borsada da komisyon alıyorlar. Ama binde 9, binde 10 gibi düşük komisyonlar alıyorlar. Hocam borsayı enine boyuna öğrenmeden bir heyecanla yatırım yapma. Gerçekten çok yanın yanar.

Ne demek istediğini anlamadım tam olarak ama borsada da komisyon alıyorlar. Ama binde 9, binde 10 gibi düşük komisyonlar alıyorlar. Hocam borsayı enine boyuna öğrenmeden bir heyecanla yatırım yapma. Gerçekten çok yanın yanar.
Hocam kendi çapımda büyük şirketlerden hisse vs almayı düşünüyorum. Türk Hava Yolları gibi yerlerden. Risksiz diye böyle yapmak istiyordum. Sizce riski var mıdır bunun ?

Hocam kendi çapımda büyük şirketlerden hisse vs almayı düşünüyorum. Türk Hava Yolları gibi yerlerden. Risksiz diye böyle yapmak istiyordum. Sizce riski var mıdır bunun ?
Bu konuda yorum yapmam yanlış olur. Ben analist ya da ekonomist değilim. Borsa hakkında Sermaye Piyasası Kurulu onaylı analistler, uzmanlar var. Onlardan dinlemeni, ona göre bir yol haritası çıkarmanı öneririm. Borsa ciddi bir mesai gerektiren yatırım aracı.

Banka mobil uygulamalarından veya İnfo Yatırım veya Gedik Yatırım gibi yatırım şirketleri üzerinden alınabilir. Yurt dışı hisse alım satım için Midas gibi uygulamalar kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı