Boşta %100 HDD kulllanımı

Tamam sizde öyle düzelmiş demek ki, benim de böyle bir sorunum oluyordu, disk kullanan uygulama gözükmüyor ama disk %100 gözüküyordu. Araştırdığımda Windows 10'un SSD de kullanılacak şekilde yapıldığı için SSD'den okuma yapar mış gibi okuma yapmak istediğini bunun sonucunda diski bu şekilde doldurduğunu anlatılan bir yazı okumuştum. Belirttikleri gibi yönergeleri uygulayınca düzelmişti.

O önergeleri ya da yazıyı hatırlıyor musunuz? Ben arkadaşın dediği 3 ayarı kapattım ama düzelmedi.

Kim kullanıyor baktık mı?

Baktım hocam kullanan uygulama yok.

Win10 22H2 ise 1909 sürüme temiz kurulum yapın hiçbirşeyi kalmayacak.

Format istemiyorsan hizmetlerden Windows searc'a bakın. Devre dışıysa çalıştırın otomatik yapın. Zaten çalışıyorsa önce durdurup sonra devre dışı bırakın PCyi yeniden başlatın.

Windows 10 22H2 ise 1909 sürüme temiz kurulum yapın hiçbir şeyi kalmayacak.

Format istemiyorsan hizmetlerden Windows Searc'a bakın. Devre dışıysa çalıştırın otomatik yapın. Zaten çalışıyorsa önce durdurup sonra devre dışı bırakın PC'yi yeniden başlatın.

Formatı zaten yeni yükledim temiz. Dediğini yaptım ama olmadı.

O önergeleri ya da yazıyı hatırlıyor musunuz? Ben arkadaşın dediği 3 ayarı kapattım ama düzelmedi.

Baktım hocam kullanan uygulama yok.
Maalesef hatırlamıyorum 3 4 sene önce ssd aldım kurtuldum :D. Ama hızlı başlatma mı hızlı getirme mi öyle bir ayar kapatılıyordu diye hatırlıyorum.

Bunu anlamak için işletim sisteminin diski nasıl gördüğü önemli. C birimine sağ tık ve özellikler.
Araçlar bölümünde en iyi duruma getir yazan yere tıklanır. Çıkan sayfada diski nasıl görüyor onu bilmek lazım. Medya türü altında ne yazıyor?

Bunu anlamak için işletim sisteminin diski nasıl gördüğü önemli. C birimine sağ tık ve özellikler.
Araçlar bölümünde en iyi duruma getir yazan yere tıklanır. Çıkan sayfada diski nasıl görüyor onu bilmek lazım. Medya türü altında ne yazıyor?

Sabit Disk sürücü

Bad sector var mı diye tarama yaptın mı?

Yok yapmadım hocam.

Yani diski normal hali ile görüyor. SSD muamelesi yapmış olsaydı orada katı hal sürücüsü yazardı.

Mesela burada mekanik diski SSD gibi gördüğü hatası bariz.

Yani HDD arızalı mı hocam anlayamadım demek istediğinizi.

Yani diski normal hali ile görüyor. SSD muamelesi yapmış olsaydı orada katı hal sürücüsü yazardı.

Mesela burada mekanik diski SSD gibi gördüğü hatası bariz.
.........

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı