Boşta 35-45 derece sıcaklık normal mi?

umut palabıyık

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar iyi pazarlar. İşlecim R5 3600, ekran kartım Aorus 3070 Master, kasam Cooler Master MB511, sıvı soğutma SilverStone pf240.sizce görseldeki sıcaklık değerleri boştayken normal mi? İnternette baktığım kadarıyla bazı arkadaşların ekran kartı sıcaklıgı boştayken 30-35 derece arası gidiyormuş. Kasa içinin görselini de ekleyeceğim acaba kasa içi sirkülasyonda bir sıkıntı mı var diye? Son olarak arkadaşlar sıvı soğutmanın fanları SYS_FAN'a bağlı galiba bundan dolayı her zaman 3200 devirde çalışıyor. Her zaman böyle çalışması sıvı soğutmanın ömrüne ciddi bir etkisi olur mu?

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-14_185652.png
    resim_2021-03-14_185652.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 170
  • 1615654511432.jpg
    1615654511432.jpg
    149,4 KB · Görüntüleme: 174
Arkadaşlar selamlar iyi pazarlar. İşlecim R5 3600, ekran kartım Aorus 3070 Master, kasam Cooler Master MB511, sıvı soğutma SilverStone pf240.sizce görseldeki sıcaklık değerleri boştayken normal mi? İnternette baktığım kadarıyla bazı arkadaşların ekran kartı sıcaklıgı boştayken 30-35 derece arası gidiyormuş. Kasa içinin görselini de ekleyeceğim acaba kasa içi sirkülasyonda bir sıkıntı mı var diye? Son olarak arkadaşlar sıvı soğutmanın fanları SYS_FAN'a bağlı galiba bundan dolayı her zaman 3200 devirde çalışıyor. Her zaman böyle çalışması sıvı soğutmanın ömrüne ciddi bir etkisi olur mu?

Boşta derecenin ne kadar olduğunun önemi yok. Yük altında derece ne kadar bu önemli.

İşlemcide herhangi bir ayar var mı? Eğer stock ise işlemci boşta kendini bazen Boost hıza çıkarabiliyor bu da dalgalı sıcaklıklara neden oluyor.

Arkadaşlar selamlar iyi pazarlar. İşlecim R5 3600, ekran kartım Aorus 3070 Master, kasam Cooler Master MB511, sıvı soğutma SilverStone pf240.sizce görseldeki sıcaklık değerleri boştayken normal mi? İnternette baktığım kadarıyla bazı arkadaşların ekran kartı sıcaklıgı boştayken 30-35 derece arası gidiyormuş. Kasa içinin görselini de ekleyeceğim acaba kasa içi sirkülasyonda bir sıkıntı mı var diye? Son olarak arkadaşlar sıvı soğutmanın fanları sys_fan'a bağlı galiba bundan dolayı her zaman 3200 devirde çalışıyor. Her zaman böyle çalışması sıvı soğutmanın ömrüne ciddi bir etkisi olur mu?

Sıcaklık değerleri normal.

Geri
Yukarı