Boşta 8 GB RAM kullanılıyor

Alakası yok başlangıç programları ile. Malwarebytes ile tarama yapabilir misiniz? Windows güvenliği ile bir hızlı tarama da ekstra tavsiye ederim. Çalışan programları en fazla RAM kullanan şekilde listeleyip atar mısınız?
Başlangıç programları dediğin şeyler RAM kullanmıyor mu? 3 - 5'de olsa kurtaracağını kurtarır oradan. boşu boşuna açık olmasının bir anlamı yok.

Katılıyorum o kadar kullanamaz da işte bir de öyle baksın dedim. O zaman arkadaşa crack indiriyor mu diye sormak gerek. Belki indirme sonucu virüs bulaşmıştır. Dediğin gibi tarama yapması lazım.

Hayır herhangi bir crack uygulama yok bilgisayarda.

Alakası yok başlangıç programları ile. Malwarebytes ile tarama yapabilir misiniz? Windows güvenliği ile bir hızlı tarama da ekstra tavsiye ederim. Çalışan programları en fazla RAM kullanan şekilde listeleyip atar mısınız?
Şu an bunu yapıyorum

HDD'de sıkıntı varsa ram'e yükleniyor da olabilir.
Yeni aldım ssd sorun olup olmadığın nerden anlayabilirim

1711466804124.png

Ayrıca tarattım ikisinden de herhangi bir şey çıkmadı tertemiz.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Başlangıç uygulamalarını kapattım. Hizmetlerden gereksizleri kapattım vb. işlemler yaptım. Windows üzerinden. Sonuç olarak yarı yarıya düştü neredeyse. Şu an boşta 4 GB kullanıyor.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 2151176

Ayrıca tarattım ikisinden de herhangi bir şey çıkmadı tertemiz.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Başlangıç uygulamalarını kapattım. Hizmetlerden gereksizleri kapattım vb. işlemler yaptım. Windows üzerinden. Sonuç olarak yarı yarıya düştü neredeyse. Şu an boşta 4 GB kullanıyor.

İsterseniz Mem Reduct isimli programıda kullanabilirsiniz RAM kullanımını ciddi oranda düşürüyor ben oyuna vs. girmeden önce tüm programları kapatıp o programı açıyorum RAM temizleme işlemini yaptıktan sonra oyuna giriyorum.

Riot, Discord, Steam, Opera, Spotify, Overwolf başlangıçta aktif.

Böyle olması normal, hepsi electron kullandığı için kaynak canavarı maalesef.

Geri
Yukarı