Boşta yüksek RAM kullanımı

ntrs87

Hectopat
Bilgisayarı oyun için aldım Zula bile oynatmıyor. En son HDD'si değiştirildi bundan sonra başladı eskiden BlueStacks bile oynuyordum. CS'de 1 drop bile yoktu. Serviste HDD değişti Windows'u düzgün kuramadılar herhalde lisansınız sona erecek diyor. Arkadaşımın RAM'ı 8 oyunda en fazla %50 oluyor %40 kullanılıyor bende %98'e kadar çıkıyor. Hani tamam 4 GB RAM az ama bu kadar donmaması lazım oyunların boşta yüksek RAM kullanımı oluyor. Bu sorunu çözersem hallolur diye düşünüyorum, arkadaşında Windows 10 onun görev yöneticisinde hizmetler azdı sanırım neredeyse yoktu. Oyunda bile %40 anca oluyor. Benim kasmaması lazım ama kasıyor, CS her saniye drop yiyor. HDD'si değiştirdikten sonra geldiğinde Windows 10 kurulu halde geldi ve boşta çok yüksek RAM kullanımı oluyor. Hangi hizmetleri güvenle kapatabilirim? 100'lerce Windows hizmeti var PC'de virüs HDD tertemiz yeni.

1591199462133.png

Daha önceden başka arkadaşlara önerdiğim çoğu şeyi yapmışsınız. One drive ve İntel rapid storage kaldırmanızı önerebilirim. Ya da sadece Intel rapid storage başlangıç simgesini devre dışı bırakın ve işlemlerden IAStorIcon sonlandırın.

Screenshot_1.png

Masaüstü pencere yöneticisinin bellek tüketimini azaltmak için Saydamlık efekti, animasyonlar vb. kısabilirsiniz.
Screenshot_3.png

Screenshot_2.png

Screenshot_4.png

Screenshot_6.png
Bellek temizlemesi için Mem Reduct öneririm. Varsayılan ayarlarını kullanın.
Ayrıca ShutUp 10 yazılımı ile veri toplayan hizmetleri kapatabilirsin. Bu yöntem bazı yerlerde sisteminiz yöneticiniz tarafından yönetiliyor gibi uyarı verebilir. Bu bir sorun değildir.
İlk olarak Windows 10 2004 sürümünde olduğunuzdan emin olun. Windows update güncelleme gemediyse bağlantıdaki araç ile yükleyebilirsin. Ben o araçtan yükledim ve bir sorun yaşamadım. Zaten sorun yaşansın diye değil. Sunuculara yüklenme olmasın diye yavaş yavaş yayınlıyorlar.
Uygulamayı yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın.

Ekran Görüntüsü (2).png

Eğer bir sorun yaşarsanız, ayarları varsayılana getirebiliyorsunuz.

Ekran Görüntüsü (3).png

En son olarak Wise registry cleaner ''Sistem ayarlama'' ayarını öneririm.

Son düzenleme:
Microsoft 2004 sürümünde disk tüketimi için bazı iyileştirmeler yaptı.
Ama disk tüketim sorunundan kurtulmak için SSD almak kesin çözüm diyebilirim. @ntrs87

Geri
Yukarı