Çözüldü Boşta yüksek RAM kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

uurkayaogl

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba boşta RAM kullanım neden böyledir?

a.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Önemli olan boştaki kullanım değil, RAM'e ihtiyaç olduğu zaman kullanılabiliyor mu bu önemli. Windows, daha iyi bir deneyim için bunu böyle ayarlıyor, RAM'iniz 4GB olsaydı 2GB kullanırdı mesela.

Bu iyi senaryoydu, Görev yöneticisinde şüpheli bir şey görüyor musunuz?
Kamera şakası mı yapıyorsunuz? Gerçekten antivirüs tarama yaptığı için kaldırın gitsin demeyi veya format önermeyi mi seçiyorsunuz?

Bu tür problemlerin en kolay çözümü formattır. Bu arada Windows 10 kullanan insanların antivirüs kullanması gerektiğini düşünmüyorum ki şayet Windows Defender 10 numara iş çıkarıyor. Antimalware tarzı abidik gubidik yazılımlar kullanmayın.
Belleği kullanan servis zaten Windows Defender.

Belleği kullanan servis zaten Windows Defender.
O yüzden benim bilgisayar boşta 3.5 GB RAM tüketiyor. Yav güzel kardeşim bak defenderin otomatik tarama yaptığı bir saate'de denk gelmiş olabilir arkadaş. Hemen suyunu çıkar kamera şakası mı yaz yok skeç çekiyoruz. Hem zaten mesajda kaldır diye bir şey dememişim kullanmayın demişim üstüne üstelik format çözümü de benim önerdiğim bir çözüm herkes aynı çözümü önerecek değil.

O yüzden benim bilgisayar boşta 3.5 GB RAM tüketiyor. Yav güzel kardeşim bak defenderin otomatik tarama yaptığı bir saate'de denk gelmiş olabilir arkadaş. Hemen suyunu çıkar kamera şakası mı yaz yok skeç çekiyoruz anasını satayım. Bilgili görünmek için her haltı yiyecek tiplersiniz. Hem zaten mesajda kaldır diye bir şey dememişim kullanmayın demişim üstüne üstelik format çözümü de benim önerdiğim bir çözüm herkes aynı çözümü önerecek değil.
Cevabınız için teşekkürler. Fakat bir antivirüs tarama yaparken tabi ki de RAM kullanır. Bu konuyu aramızda sayfalarca konuşup ortak karara bile bağlayabilirdik fakat son cümlenizden aşırı rahatsız olduğum için size bir daha herhangi bir cevapta dahi bulunmayacağım.

Adsız.png

Ayrıca benim virüs yazma, antivirüsleri tek tek test etme, saldırı yapma ve savunma konusunda geçmişim bile bulunuyor. Emin olun bu konularda çok tecrübeliyim. O yüzden antivirüs konularına cevap yazmaya devam edeceğim.

Windows 10 boşta RAM bulunca sistemin bir kısmını RAM'e yüklüyor. Genelde %40-50'ye kadar kullanmaya çalışır. Sistemin daha hızlı çalışmasını sağlıyor bu. Oyunlara girince veya RAM gerekince, RAM kullanımını geri düşürüyor.

Ya kısaca Defender dışında antivirüs yazılımı, bilgisayara virüs bulaştığını düşünmediğiniz takdirde malware yazılımı kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Onun dışında pek fazla sıkıntı görünmüyor görev yöneticisinde. Diyebileceklerim bunlar. Ben bir sıkıntı göremiyorum. Her sistemin RAM tüketme miktarı farklıdır.
Cevabınız için teşekkürler. Fakat bir antivirüs tarama yaparken tabi ki de RAM kullanır. Bu konuyu aramızda sayfalarca konuşup ortak karara bile bağlayabilirdik fakat son cümlenizden aşırı rahatsız olduğum için size bir daha herhangi bir cevapta dahi bulunmayacağım.

Eki Görüntüle 559634

Ayrıca benim virüs yazma, antivirüsleri tek tek test etme, saldırı yapma ve savunma konusunda geçmişim bile bulunuyor. Emin olun bu konularda çok tecrübeliyim. O yüzden antivirüs konularına cevap yazmaya devam edeceğim.
Tamam da @181272 kardeş çok aptalca bir muhabbet yüzünden tartıştık sen ben sanki Defender'i sil demişim gibi tepki verdin bir de böyle kamera şakası gibi hitaplar benim sinirimi bozuyor o yüzden ortam gerildi. Boşuna düşman olmanın manası yok. See you soon.

Son düzenleme:
Arkadaşlar atılan görsele dikkatli bakın. RAM kullanımının fazla olmasının sebebi disk belleği olmayan havuzun dolu olmasından kaynaklanıyor. Virüs programıyla falan alakası yok. Normalde disk belleği olmayan havuz değerinin 800 MB'ı geçmemesi gerekir. Arkadaşta 1.9GB gibi bir kullanım var.

Bunun sebebi Killer network Manager kullanıyorsa ondan kaynaklıdır. Eğer kullanmıyorsa, sorun ağ kartı sürücülerinden kaynaklanıyordur.

Tamam da @181272 kardeş çok aptalca bir muhabbet yüzünden tartıştık sen ben sanki Defender'i sil demişim gibi tepki verdin bir de böyle kamera şakası gibi hitaplar benim sinirimi bozuyor o yüzden ortam gerildi. Boşuna düşman olmanın manası yok. See you soon.
Aşağıdaki ilgili mesajınızda kırmızı renk ile işaretlediğim kısmı yazmanıza gerek yoktu.
O yüzden benim bilgisayar boşta 3.5 GB RAM tüketiyor. Yav güzel kardeşim bak defenderin otomatik tarama yaptığı bir saate'de denk gelmiş olabilir arkadaş. Hemen suyunu çıkar kamera şakası mı yaz yok skeç çekiyoruz. Bilgili görünmek için her şeyi yapacak tiplersiniz. Hem zaten mesajda kaldır diye bir şey dememişim kullanmayın demişim üstüne üstelik format çözümü de benim önerdiğim bir çözüm herkes aynı çözümü önerecek değil.
"Anasını satayım" kısmını da kaldırdığınız için teşekkürler fakat muhtemelen rapor ile gitti.

Ayrıca antivirüs kaldırma tavsiyesine yaptığım eleştiriyi aşağıdaki kızgın attığım mesaja yaptımı:
AntiMalware biraz kullanıyor sanki, Antivirüs ü kaldırıp deneyin.

Gereksiz mesaj şeklinde forumdan uzaklaştırılmamak için bu saatten sonra susacağım ve konudan gelen bildirimlere tıklamayacağım. Bu aralar zaten forumdaki tek problemli kişi benim gibi davranılıyor. Bu gidişle kalıcı ban bile bekliyorum.

Aşağıdaki ilgili mesajınızda kırmızı renk ile işaretlediğim kısmı yazmanıza gerek yoktu.
"Anasını satayım" kısmını da kaldırdığınız için teşekkürler fakat muhtemelen rapor ile gitti.
Yok hocam yani gitsin sıkıntı değil. Forum kirlenmesin, boşuna bir sinir haliyle yazılmış olmasın diye kaldırdım zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı