Boştayken yüksek CPU kullanımı

Abdullah_AKD

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarım boştayken yani arkada hiç bir şey açık değilken CPU kullanımı en düşük %60'ı görüyor. İşlemcim AMD E-240 1.50 Ghz. Neden böyle oluyor. Sadece mause'u sağa sola hareket ettirince direk fırlıyor. Yardım edenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

Dosya Ekleri

• boşta cpu kullanımı.PNG
    boşta cpu kullanımı.PNG
    124,7 KB · Görüntüleme: 101
Merhabalar. Bilgisayarım boştayken yani arkada hiç bir şey açık değilken CPU kullanımı en düşük %60'ı görüyor. İşlemcim AMD E-240 1.50 Ghz. Neden böyle oluyor. Sadece mause'u sağa sola hareket ettirince direk fırlıyor. Yardım edenlere şimdiden teşekkür ediyorum.
Ben de bir ara sizinki gibi düşük işlemcili ( Intel Celeron ) bir laptop kullanmıştım ve CPU kullanımı hep yüksekti. Büyük ihtimal işlemci zayıf olduğu için yetmiyor, fazla kullanmak zorunda kalıyor.

Windows 7'ye destek kalktı.
Bu saatten sonra başınızı bu işlerler ağrıtmayın. Windows 7'yi şahsen kullanmanızı önermem.

Ek olarak yapabilecekleriniz;
-Windows 10 kullanırken gereksiz her ek özelliği kapatın, bunlarla beraber saydamlığı kapatın.
-Duvar kağıdınız detaylı olmasın.
-Arka planda fazla uygulama çalıştırmamaya özen gösterin.
-Gelişmiş güç seçenekleri menüsünden yüksek performansı tercih edin.
-Bilgisayar ikonunuza sağ tık yaparak geldiğiniz ekrandan performans seçenekleri bölümünden en iyi performans için ayarla seçeneğini seçin.
-Ara sıra(2 haftada bir) Windows ikonu+R yaparak açılan ekrana; temp,%temp% ve prefetch yazarak çıkan dosyaları silin.
-Sisteminize Kaspersky ve Malwarebytes ile virüs taraması uygulayın.
-Bunlar dışında isteğe bağlı olarak ADW Cleaner'da kullanabilirsiniz. Reklam virüslerine karşı birebirdir.

Windows 7'ye destek kalktı.
Bu saatten sonra başınızı bu işlerler ağrıtmayın. Windows 7'yi şahsen kullanmanızı önermem.

Ek olarak yapabilecekleriniz;
-Windows 10 kullanırken gereksiz her ek özelliği kapatın, bunlarla beraber saydamlığı kapatın.
-Duvar kağıdınız detaylı olmasın.
-Arka planda fazla uygulama çalıştırmamaya özen gösterin.
-Gelişmiş güç seçenekleri menüsünden yüksek performansı tercih edin.
-Bilgisayar ikonunuza sağ tık yaparak geldiğiniz ekrandan performans seçenekleri bölümünden en iyi performans için ayarla seçeneğini seçiniz.

Bunlar basit yapılabilecek ayarlar. Arkadaşın yaptığını varsayıyorum ancak yapmadıysa hemen yapsın performansta artış hissedilecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı