Boston Dynamics’in Yeni Robotu Kapıları Açabiliyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036

SpotMini gövdesine yeni eklenen kol yardımıyla kapıları açabiliyor. Geliştirdiği insansı ve hayvansı robotlarının görüntülerini birkaç ayda bir paylaşan Boston Dynamics, SpotMini isimli robot köpeğinin son durumunu gösteren bir video yayınladı. Videoda şirketin bir değil, iki tane SpotMini robotunun olduğu görülüyor. SpotMini’lerin bir tanesi çeşitli işler için kullanabileceği bir kola sahip. Herhangi bir ek donanıma sahip […]

Boston Dynamics’in Yeni Robotu Kapıları Açabiliyor Technopat

Daha fazlası...

Teknolojiye son derece meraklı bir insan olarak bu durumun beni korkuttuğunu söylemem gerekiyor. Bu tarz robotların, yapay zeka ile birleşimi sonucunda ileride silah olarak kullanılacağının kesin olması onları ''şirin'' olarak görmemi engelliyor. :)

Teknolojiye son derece meraklı bir insan olarak bu durumun beni korkuttuğunu söylemem gerekiyor. Bu tarz robotların, yapay zeka ile birleşimi sonucunda ileride silah olarak kullanılacağının kesin olması onları ''şirin'' olarak görmemi engelliyor. :)

En azından hala o seviyelere gelmeye biraz var gibi görünüyor, yoksa oldu da bilmiyormuyuz ?
Sadece şu anlık güvende olduğumuzdan emin olun. :D

Yapay zekadan bağımsız olarak da tamamen güvende olduğumuz söylenemez. Ayrıca gelişmiş robotların savaşta kullanılması 10-15 sene içerisinde gerçek olur diye tahmin ediyorum. Bugün bile insansız uçaklarla yapılanlar malum. Bir taraftan dünyayı güzelleştirmeye çalışanlar, diğer tarafta her şeyden güç elde etmeye çalışanlar. Genelde 2. olan kazanıyor.

Yapay zekadan bağımsız olarak da tamamen güvende olduğumuz söylenemez. Ayrıca gelişmiş robotların savaşta kullanılması 10-15 sene içerisinde gerçek olur diye tahmin ediyorum. Bugün bile insansız uçaklarla yapılanlar malum. Bir taraftan dünyayı güzelleştirmeye çalışanlar, diğer tarafta her şeyden güç elde etmeye çalışanlar. Genelde 2. olan kazanıyor.

Tabii bir yere kadar, en azından kurşun geçirmez robotlar henüz yok. :ROFL:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı