Bottan dolayı ayağın su toplaması

Daha fazla  
Geçen hafta CAT marka bot aldım. Bir hafta boyunca her gün giydim(kar yağışı vs.). Fakat bugün ayağımın su topladığını fark ettim. Okuldan da doktora gidemedim. Bot ilk günlerde ayağımı bayağı ağrıtıyordu. Birkaç gündür azaldı ağrıtması fakat bu sefer de ayağım su topladı ayağımı sıkıştırmasından dolayı(tam ayak numarama göre almıştım botu).
Botu giydikçe açılır mı? Veya kendim mi genişletmeliyim?
Ayağımdakini patlatsam bir şey olur mu(daha küçük ama yürürken zorluyor)?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin de sanırım aynı benim gibi ayağınız hassas. Ayağınızdaki problem geçene kadar botu kullanmayın. Su toplaması geçtikten sonra tekrardan botu kullanmaya başlayın. Bir sonraki su toplaması muhtemelen 2-3 hafta sonra olacaktır. Bu süre her seferinde uzayacak. Bir süre sonra da ayağınız bota uyum sağlamış olacaktır. Ben genelde su toplayınca patlatıyorum. Daha hiçbir zararını görmedim. Geçmiş olsun.

Aynı botu bir sene önce almıştım. İlk giydiğimde acayip rahatsız etmişti. Ayak serçe parmağım yara olmuştu. İşin kötü tarafı o kadar para verdim bari biraz daha dayanayım olmadı giymem artık diye düşünüyordum. Yaklaşık 3 hafta sonra tamamen düzeldi. Şu an acayip rahat. Bence açma işlemi falan yaptırmayın. Zaten bir süre sonra düzeliyor. Ayakkabının kalıbı çok değişik büyük ihtimal o yüzden oluyor. Biraz dayanacaksınız artık yapacak bir şey yok. Fakat neden böyle saçma bir iş yapmışlar hiç anlamadım. İlk birkaç hafta çok zorluyor ondan sonra düzeliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı