Boy Uzamasının Sakalla Alakası Var mı?

Merhaba arkadaşlar. 13.5 yaşındayım, 8.sınıf öğrencisiyim. Sakalım fazla çıkmıyor ama tıraş oluyorum gür bir şekilde çıkmıyor. Boyumun uzaması durmuş mu? Yaşıtlarıma göre var.
Beslenmene dikkat et. Bol protein tüket. Spora önem ver. Sakal senin için çok erken. 15 yaşında sesin değişmeye sakalın çıkmaya başlar zaten.
Ne pahasına olursa olsun kendini sevmekten vazgeçme. Bu yaşlarda başlayan kendini beğenmeme vb takıntılar çocukların hayatlarını çok ama çok olumsuz etkiliyor.
Kendine iyi bak!

Bazen sıkıntı oluyor ama boyumdan memnunum, parmak ucunda durunca kapıya çarpıyorum okuldaki. Onun dışında Kick Boksa gitmeyi düşünüyorum, bir faydası olur mu o açıdan?
Şuanki boyun gayet memnun olunacak bir boy zaten. Fakat senin için 2m üstü çok rahat olabilirsin gibi görünüyor. 2m üstü bir boy çok da iyi değil. Kick Boks'un boya herhangi bir etkisi yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı