Boy uzatmak için ne yapılmalı?

Hocam o mantıkla bütün basketbolcuların genlerinde uzun gen mi var? Dış etkenler boyda oldukça önemli.
Jokeyler ata bindiği için mi kısa boylu oluyor? Yoksa avantaj sağladığı için mi? Yapılan sporda iyi olmak için ona uygun bir fizik yapısına sahip olmak gerekiyor. Genelde oyun kurucuların boyu daha kısadır mesela.

Ben futbol basketbol çok oynardım ama hiç oynamayan abimden daha kısayım. Diğer abimle ise aynı boydayım. Yani bu işler öyle olmuyor.

Ancak iyi beslenip spor yaparsan genetiğinin ulaşabileceği sınıra daha çok yaklaşırsın bu da çok fark edecek kadar olmaz.

Bu konu ara ara açılıyor ve defalarca da aynı sonuç çıkıyor. Ama halen insanlar kabullenemiyor yada araştırmıyorlar.

Süt müt bunlar ise tamamen gereksiz. Ezelden beri süt için kemikleriniz şöyle güçlenir boyunuz uzar diye sattırmak için kakaladılar. Bugün birçok doktordan sütün gerekli bir besin olmadığını duyuyoruz. Kemik erimesi yaşayan toplumlara da bakıldığında en çok süt içen toplumlar olduğu anlaşılıyor. Yani sakın boyum uzayacak diye çok fazla süt içmeye çalışma derim.

Son düzenleme:
Jokeyler ata bindiği için mi kısa boylu oluyor? Yoksa avantaj sağladığı için mi? Yapılan sporda iyi olmak için ona uygun bir fizik yapısına sahip olmak gerekiyor. Genelde oyun kurucuların boyu daha kısadır mesela.

Ben futbol basketbol çok oynardım ama hiç oynamayan abimden daha kısayım. Diğer abimle ise aynı boydayım. Yani bu işler öyle olmuyor.

Ancak iyi beslenip spor yaparsan genetiğinin ulaşabileceği sınıra daha çok yaklaşırsın bu da çok fark edecek kadar olmaz.

Bu konu ara ara açılıyor ve defalarca da aynı sonuç çıkıyor. Ama halen insanlar kabullenemiyor yada araştırmıyorlar.

Süt müt bunlar ise tamamen gereksiz. Ezelden beri süt için kemikleriniz şöyle güçlenir boyunuz uzar diye sattırmak için kakaladılar. Bugün birçok doktordan sütün gerekli bir besin olmadığını duyuyoruz. Kemik erimesi yaşayan toplumlara da bakıldığında en çok süt içen toplumlar olduğu anlaşılıyor. Yani sakın boyum uzayacak diye çok fazla süt içmeye çalışma derim.

Hocam ben de aynısını söyledim linç ettiler çok güzel anlatmışsınız parmaklarınıza sağlık.

Dostum bende 16 yaşındayım ve 1.68 boyum var. Ailemde 1.75'den aşağı adam yok. Bende uzarım diye düşünüyorum ama ne zaman? Bakalım gelecek aylarda göreceğiz.

Bu tür şeyler genler ile alakalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam annem 1.52 babam 1.70 bende 16 yaşında 1.62 boyundayım çoğunlukla genlerle alakası var ama basketbol oynamak ve süt, süt ürünleri tüketmek boyunuzu uzatabilir.

Balığın kahverengi etleri diye duymuştum ama bu tip şeylerde koca karı bilgileri çok dolanır. Uzmanlardan bilgi almak şart. Görünün bir reçete yazsınlar ona uyarsınız.

Geri
Yukarı